uzun zaman önce teke tek adlı programda başŸörtülü bir kızın fatih altaylı'ya söylediğŸi söz. hemen ardından tartışŸmalar alıp başŸını gitmişŸ, düşŸünce ve fikir özgürlüğŸü adeta yok sayılarak kaotik bir ortam yaratılmışŸtır. söz sahibine karşŸı davalar açılmışŸ, medya ve sivil toplum örgütleri adeta darbe yaygarası yapmışŸtı. neyse ki, yüce türk kamuoyu gereken duyarlılığŸı göstermişŸtir.
devamını gör...
cumhuriyetin doğmasından yıllar önce tezahür eden çarpık fikirlerin günümüze entegre edilmiş hali.

nasıl ki zamanında kurtuluş mücadelesi anadolu'nun dört bir yanında alevlenirken kimi padişahım çok yaşacı zihniyet halka "ülkenin ve hilafetin kurtuluşu ingiliz, amerikan mandasındadır" diye bağırdıysa bugün de bu hanım kızımız "kanada'da şöyle bıkbıkbık, isveç'te böyle bıkbıkbık" diye konuşup duruyor, bununla da kalmayıp "bizi o ülkeler yönetseydi daha özgür olurdum" diyebiliyor.

hadi anladık atatürk ve cumhuriyet karşıtısın, hadi anladık müslümansın; e be canım benim o zaman bu laftan sonra mesela "başıma bir iş gelmeyecekse bilderberg'i, hür ve kabul edilmiş masonlar derneği'ni, israil'i, israil'in jandarmalığını yapan abd'yi, haçlı zihniyetindeki avrupa birliği'ni de sevmiyorum" da diyebilseydin, bunları da duyabilseydik ağzından işte o zaman elini sıkar takdir ederdim ne delikanlı insanmışsın diye.

öbür türlüsü tribünlere oynamak ve samimiyetsizlikle eşdeğerdir gözümde. bıraksınlar bu işleri, riyakar olmanın alemi yok.
devamını gör...
"atatürk" bu ülkede ve yargı sisteminde hala bir "tartışılmaz, eleştirilmez" ise söylenmemesi gereken sözdür.
iş açar başa.
bu arada bu lafı söyleyen kızımız "ingiltere altında yaşasaydık daha iyi olurdu" deyip halt etmiştir.
çok da ciddiye alınası bir kız değildir bu nedenle.
ama bu sözü gündeme oturmuştur, orası ayrı.
sapla samanı birbirine karıştırmamak lazım.
devamını gör...
her insanın birisini sevme ya da sevmeme hakkı vardır.
bu hak en doğal insan hakkıdır.
ayrıca birisini sevmemek hakaret değildir.
çocuk bile anne ve babasından, veya kardeşlerinden birisini diğerinden daha fazla seviyor olabilir. hatta hiç sevmiyor da olabilir. bunları çoğaltabiliriz.
ancak bu, sevmediğimiz bir kişiye hakaret etme hakkını da kimseye vermez.

konu; birisini sevmiyorum demek, o kişiye hakaret midir?
bunu hakaret olarak algılayabilmek için o beynin, tamamen faşizan bir bilgi yüklenmesi ve büyük bir deformasyona uğramış olması gerekir.

tanımlamalarda gördüğümüz hakaret içeren cümleler, ("beynine az oksijen gidiyor" gibi.) bize şunu gösteriyor ki, birileri bilinçli bir şekilde algılama ayarlarımızla oynuyor.

aman ha. akordu bozmayalım, sağlıklı düşünelim, gaza gelmeyelim.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar