başını alıp gitmek

neye çare olduğunu bilmediğim ve dahi anlamadığım bir isyan. zakkum'un bir şarkı sözü var ya;

"yalnız kalmak bir ilaç mıdır? yoksa hastalığın ta kendisi mi?" diye.

yani insanlar ilk olarak yalnızlığı tercih edip, sonra bu yalnızlıktan yakınıyorlar. çok değişik.
devamını gör...
turkiye de tek başına yapılabilecek işlerden değildir. bir keresinde aldım başımı 900 km uzakta bir şehri geziyorum her gören sorguya çekmeye kalktı. ne yapıyorsun? nereye gidiyorsun? neden yanlizsin? sıkılmiyor musun? korkmuyor musun?

zaten benden şüphelenen biri jandardamaya ihbar etti ve gezinin içine turp sıkılmış oldu. hayır yani diyarbakır dan bir yere gitmek suc mu? tek olmak suc mu? çantayı arabada bırakıp etrafi bez çanta ile dolaşmak kabahat mi?. benden bir kaç yaş küçük olduğu belli ve biraz beceriksiz bir jandarmaya derdimi anlatana kadar ustunde fotomun olduğu her kağıt parçasını gostermek zorunda kaldım. neyse ki bir şeyler bulmaya çok cabalamalarina rağmen benden öyle malzeme cikaramadilar ve mecburen saldılar.

bu ülkede zor yanı alıp başını bir yere gitmek. öyle ha deyince gidemezsin. mahalle baskısı, ön yargilar, cinsiyet algıları doğu batı kuzey güney fark etmiyor. en iyisi norveç yaa. bir gocecem bir omur rahat olacam. ohh mis.
devamını gör...
vatanımdan, yaşadığım sehirden, müstakbel ailemden ve halihazirda yazdığım sözlükten gayet memnun olduğum icin beni ırgalamayandir. hayranlarımı üzmek istemem.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar