beceri isteyen bir geveze aksiyonu. derler ki şeker hastalarının sıklıkla yaptığı bir olaydır. hikayeye kendinden de bir şeyler katan anlatıcı 5 dakikada olup biten bir hadiseyi 20 dakika boyunca anlatır. dişi olduğu tahmin edilir.
devamını gör...
sabrın sınırlarını zorlar, mazallahtır. sadede gel, özet geç gibi cümleler zaten böyleleri sayesinde haznelere yerleşmiş. hatta bazıları olayı anlatırken o kadar dolandırır ki asıl meseleyi unutup başka bir konuyu dinlerken bulursunuz kendinizi.
devamını gör...
amerikan edebiyatı temelleri atılırken kullanılan temel kavramlardan biri. betimlemelere dayalı bir edebiyat. yok neymiş baş karakterin arkadaşının evinin çatısında çatlak varmış, o çatlaktan dolunayın ışığı adamın önündeki su birikintisine çarpıyormuş..

tek amaç gerilim yaratmak.
devamını gör...
atraksiyon içeren sporlara iyi bir örnek olabilir. fakat dinlemesi de okuması da bence sıkıcı. ya da çok zekiyim. daha ilk cümlede sonucun ne olduğunu tahmin ettiğim için zamanım boşa gitmesini istemiyorum. anlayacağınız bonusu yok bu olayın.
devamını gör...
olay: su içmek

anlatı: o gün kuruyan ağzımı martı kanatlarından ayıran tek fark onların tüylerinin kalem olarak kullanılabilmesi benim ağzımınsa mürekkebe olan duyarsızlığı idi. tam bu ayrımı düşünürken aklıma neden hala su içmediğim sorusu geldi ve newyorktaki bir kaç yüksek bina elbette bu sorumun cevabı olabilirdi. mutfağa gittiğimde benim için bir çok şey değişmişti mesela artık ceplerim bozuk paralara karşı daha dayanaklıydı ama bunun konuyla ne alakası olabilirdi ki. gördüğüm ilk bardak acaba onu daha önce kim kullandı sorusunu aklıma düşürmüştü ve zihnimin kırılan parçaları toplayacak takati yok idi. sebep, bilinmiyor. sürahiyi yavaşya eğerek bardağa su koymak hamakatinde bulunmuştum ama o an biri benden su istese hiç kuşkusuz ona incir ağacından düşmemesi gerektiği hakkında bilgiler verebilirdim. artık bardak dolmuştu ve suyun denizdeki kadar tuzlu olmadığı söylenebilirdi. içmeli mi yoksa balkondaki çiçekleri mi sulamalıydım bilmiyorum ama daha fazla dayanamayacağınızı düşündüğümde suyu içtim. *
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar