başlık gizlemek

monark bey öncülüğünü yaptı, müridleri başlıkları uçuruyor. o butonun üzerinden elinizi çekin be kardeşim. forumsal, seviyesiz, gereksiz... nitelemeleriniz öznel oldukça rahatsız edici gözükmeye devam edeceksiniz. perspektif diyorlar hani. seviyesiz gördüğün bana normal belki diyorum. şimdi mesaj atıp "noldo j-j, kuyruğuna mı bastık" diyeceksiniz. pekala alakası yok. benim kuyruğum yok, buna mahal vermem. derde bak; güncelde bir bakıyorum var, bir bakıyorum yok. dengi gündemde, kendisi tematikte dahi değil falan.

şeffaf eleştiridir bu. kınama, yerme, yükselme içermez. sözlük anayasasında karşılığı olmayan eylemleri -monark dahi olsa- eleştiririz. biz yazarız, bunun için yazmasakta kafamıza eseni yazarız, yazmalıyız. kimsenin değerlerine uzanmayan uçları törpülemeyin agalar. her an gözlem, tespit, bilgi kusamıyor insan. bunlar için açık zihin lazım. zihni açmak içinde "gizledikleriniz" lazım. ilham perisi kaç kez bunların arasından göz kırptı bana. inci'ye çevirelim demiyorum. stabil seviye için yönetim olarak değerlendirmenizi yapın, ahaliye sunun, konuyu kapatın, şimdi gidin.
devamını gör...
bazen yazmaktan imtina etmeme neden olan moderasyon tasarrufu.

bu konuda yaptığım özel görüşme sonucunda çok şikayetçi değilim, doyurucu cevap aldım. şimdilik böyle idare edeceğiz.
devamını gör...
benim hala anlamadığım;
türbanlı eşim beni aldatıyor başlığı durup da gönlünde biri varken başka birisinden hoşlanmak başlığı nasıl oldu da uçuruldu. bazen insanın aklı şaşırıyor.
devamını gör...
(bkz: mouse tutan o ellerin dert görmesin)
iyi yapan kişidir. görüyor ve arttırıyorum all in. ben olsam başlığı gizlemek yerine o başlığa entry girenleri komple şutlarım, adımı da dağlara yazdırırım aya çıkartan ilk türk diye.
(bkz: ah canun yiyim)
sen sabahtan akşama kadar dandirik dandirik bilmem ne kadını bilmem ne erkeği diye başlık kas hortlat. beş para etmez bilgi içermez şeylerle doldur milletin zamanını internetini tüket. sonra başlık kalkıyor. yolarım kız saçını başını. biz eşek başımıyız genelde tanıma yöneliyoruz kurala uyuyoruz. biz bilmiyor muyuz goygoy yapıp rahatlamayı.
günah olm günah. fuzuli insanlara vakit harcatıyorsunuz insanları oyalıyorsunuz bir şey kazandırmıyorsunuz. günah bu günah. fuzuli işlerle insanları oyalamak günahsa bir yararı olmayan şeyle insanı oyalamak günahsa, bunu entry yazan da okuyan da vakit harcayan da günah işliyor.
bu arada bu entry kimseye devam niteliğinde değildir. beni bilen bilir. cevap niteliği asla vermem. benim genel yapım düşüncem böyle. hep aynı şeyi savunuyorum.
(#6054895)
(#6053625)
(#6041985)
gördüğünüz üzere.
devamını gör...
sözlük moderasyon veya yöneticilerinin en ırrıte eden davranışı.
ya kardeşım sözlük kuralları dahilinde açılan başlıklar neden gizleniyor? bak bu şeye benziyor, sosyal medya profilinde sürekli elit şeyler paylaşıp öyle görünmeye çalışan tipler olur ya, heh işte ona.
ya akmayan sol frame ye teşvık edici canlandırıcı bır şeyler gelsin diyoruz. gizleniyor, gerekçe ışte efenim rahatsız olanlar var. ya o rahatsız olanlar 1 saattir sözlüğe tek tanım girmeden online bekleyen ınsanlar. bırak olsun zaten beklemek dışında ne yapıyor kı?
bır de gızlenen başlık hakkında neden gızlı desek, kimsenin birbirinden haberi yok, belki şu mod gizlemıştır deniyor. yani madem çok gerekli bari profesyonelce ve kurallı olsun.
devamını gör...
daha önce de yazdım buralarda. bu başlık gizleme iddasını en son amerika ırak topraklarına girmeden evvel duymuştum sözlüğe "demokrasi" getirmek isteyenler mi var acaba aramızda?
devamını gör...
sözlük içi uygulamalardan biridir.
lakin ben şunu anlamadım, günaydın sözlük başlığı bile sol frame gelmiyor. bunda ne gibi bir sakınca var ben çözemedim, nedir yani günaydın demeyelim de nediyelim hergününüz pazartesi olsun sendromdan sendroma yuvarlanın mı?
devamını gör...
bazen sol şeride gelmesin yazdıklarım diye tematik yazıyor, bi süre sonra tematikten çıkarıyorum. galiba onun gibi bi şey.
devamını gör...
amaç kusuru örtmek ise adilane olmalı. amaç bağcıyı dövmek ise diyecek kelime bulamıyorum zira emek, copy-paste uzun ve tematik yazanların değil, gönlünden kopanı yazan samimi adamlarındır.
devamını gör...
aba altından sopa gösterip seni sözlük ahvaline göre yontma ve yönetme anayasasıdır. insanları tek tipe indirgeme, sivri çıkışlar yapanları törpüleme,sürüyü kısır döngüye sürükleme bu nedenlerle de insanlarin birbirlerini tekrarlaması hali ortaya çıkıyor. sizin tabirinizle "küfürsüz sözlük" olma uğraşı; insanları kısıtlamayla başarılı oluyorsa adaleti sorgulanmalı adaletinizin. onlarca yazar aynı konularda aynı şeyi konuşacak, her yeni yazar da aynı simülasyona adapte edilecekse nerde kaldi sözlük yazarlığının cazibesi? nerde kaldı muhabbetlerin ilgi uyandırması? burda birbirini tekrar ettirme zanı altinda bırakılan yazarları okumak yerine bizim kahvedeki amcalarla siyaset konuşurum daha manidar olur-du.

yani sözüm; sözlüğün sıhhatini muhafaza etme misyonu altında; "birbirlerini tekrarlamak üzerine konuclanan onlarca yazar" imal ediyorsunuz, zoraki. bu durum ne sizi ne bizi ileri götürür. sınirları biraz genişletmenin dengeye faydası olabileceği fikrini savunuyorum.
devamını gör...
sözlükten ne bekliyoruz? öncelikle sözlük denince yazarların dimağında oluşan bir profil belirlemek gerekiyor. kimisi burayı eğlence merkezi gibi görürken bir başkası entelektüel bir platform gibi addediyor. bazı yazarlar geyik yapalım vakit geçirelim düşüncesinde takılırken diğerleri bilgi içerikli insana değer ve anlam katan şeylerin solda belirmesinden yana. salt partizanlık için gelenler olabildiği gibi siyasi içeriklerden tiksinen kesim bile var. şimdi yönetim neye göre başlıkları tutacak, gizleyecek, silecek ya da gündem edecek? bu sorunun cevabı çok önemli.

gördüğüm kadarıyla sözlükte bilgisel akış bekleyen %10'a ancak tekabül ediyor. geyik ve muhabbet ehli %70'lere varan bir zeminimiz olduğu ise yadsınamaz. geriye kalan %20'lik grupsa ikisi bir arada gitsin yani ne komple geyik ve saçmalıklar ne de tamamen bilgisel muhteviyat olsun düşüncesindeler. şu salt bilgi ve sözlük bana yarar sağlasın vaktimi öldürmeyin zümresi mümkünse kitap, dergi, makale okusun; araştırmalar yapıp dizi film falan izlesin. burada öyle beklediğiniz gibi bir ortamın oluşması için çok fazla kültürlü yazara ihtiyacımız var. kültürlü derken; donanımlı, üslubu hoş, malumat ve perspektif olarak yüksek kertede, zaviyesi geniş ve çok yönlü...

yönetimin kontrol mekanizması geyikçi kesimle başlamalı. geyiği bitirmek yerine azar azar aralara bilgi kırıntıları ve sıcak gündemle manipülasyon yapabilmeli. başlık gizleme hususu ise bazen haddinden fazla hassasiyet barındırıyor. aman küsmesin, aman linç edilmesin, aman hakaret olmasın, aman bel altı şeyler uzak dursun, aman da aman işte. anayasal çerçevede gerçekten formata ve sözlük şifahi ahlakına aykırı bir tutum söz konusuysa gizleyin ama sırf birilerinin hoşuna gitmiyor ve şikayet geliyor diye aman ali rıza bey başımız ağrımasın edasınca bu yapılmamalı.
devamını gör...
geçen gün insanlara tanım sıralaması için nickaltı girilirken birinin bana yazdığı tanımı istemedim diye maruz kaldığım durum. şimdi de açmışlar tekrar. açmayın kardeşim! kapatırken sormadınız bari açarken sorun görünürlüğü. kim açtıysa o kapatsın bir zahmet!
devamını gör...
yazarlara da sağlanması gereken özelliktir. bazı başlıkları görmek bile insanların damarına dokunabiliyor. millet de "dur ben de laf söyleyeyim de en iyi laf sokan ben olayım" diye o başlıkların altına koşuyor. tabi o başlıklar da sol taraftan düşmüyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar