çiftlikbank

oynadıkça kazandıran kazandırdıkça oynanan yeni nesil multiplayer hobi çiftlik oyunu.
oyun demeye bin şahit ister.
devamını gör...
zahmetsiz rahmete meyilli kerizleri silkelemenin yeni yöntemlerinden.
devamını gör...
on binlerce üyesi olan son titan/saadet zinciri yapılanması olan çiftlik bank mercek altında.

çiftlik bank aslında internet üzerinden oynanan sanal bir oyun. kişiler siteye üye olduktan sonra sanal tarım yatırımları gerçekleştiriyor. yatırdığı paraya göre, tavuk, arı veya keçi satın alıyor. üyeler, sanal yatırımın ardından yüzde 40'a yakın kazanç elde ediyor. reel ekonomik gerçeklerden uzak olan bu kazanç, maliye'nin de radarında. şirket, bu kazancın kaynağını "üyeler adına gerçek hayatta hayvan satın alıp, buradaki kazancımızı paylaşıyoruz" sözleriyle açıklıyor. ancak her titan yönteminde olduğu gibi burada da asıl kazanç üyelik sisteminden geliyor.
sistem içindeki ödeme trafiği ise papara adı verilen bir yazılım kullanılarak sağlanıyor.

çiftlik bank'ın sermayedarı kuzey kıbrıs türk cumhuriyeti (kktc
menşeli "fame game software ltd" isimli 100 bin dolar sermayeli bir firma.) buradan

200 bin liraya aylık 50 bin lira kar vaad ediyorlarmış. lan tefeci olsan kazanamazsın o parayı geri zekalı. müstehak bu insanlara.
devamını gör...
farmville tarzı bir oyun sanmıştım ama meğer olayı başkaymış.
kısa yoldan köşe dönme meraklıları olduğu müddetçe dolandırıcıları da bitmez bu ülkenin.
devamını gör...
patlamıştır. bu insanlar kolay para kazanmaya çalışmaktan yılmıyor arkadaş.
devamını gör...
bugün bir satış şubesinin memlekette açıldığını görünce şaşırdığım sistem. kaşar peyniri, yumurta falan satıyorlardı. içimden helal olsun işi çok iyi beceriyorlar dedim. hiçbir masraftan da kaçınmıyorlar. gerçi satıştan da kar ederler.
devamını gör...
hala nasıl ayakta duruyorlar anlamış değilim. adamlar seneyi devriyesini kutladılar ya. bu zamana kadar ayakta durması müntesip keriz sayısıyla paralel muhtemelen.
devamını gör...
çok yakında kondoroldok diye sokaklara çıkarlar. aranızda oynayan var mı?
devamını gör...
oyun mu gerçek bir tesis mi çözemedim. tvlerde de reklamı dönüyor. bilgisayarda hazırlanmış bir animasyonla tanıtım falan yapıyor. da bana daha çok jet fadılın imza isimli otomobilini anımsattı. ikinci bir husus devlet neden neden denetlemiyor? sahi; devlet nedir?
devamını gör...
--- alıntı ---

11.12.2017 tarihinde ciftlikbank karadeniz bayisine papara'dan 7500 tl gönderdim. aynı gün içinde hesabıma 6600 tl altın yüklendi. sistem yoğun olduğundan dolayı gün içinde kalan tutarın geçeceği söylendi. fakat aradan geçen 4 güne rağmen ve onlarca kez müşteri hizmetleriyle görüşmeme mesaj atmama karşın kalan tutar hesabıma yatırılmadı. mağduriyetim giderilmedi.

--- alıntı ---

--- alıntı ---

dün ciftlikbank com'tan hayvan aldım, onaylarken sistem gitti para hesaptan düştü ama aldığım ürün yok. kimseden düzgün bir cevapta alamıyorum. ortada aldığım hayvanda yok parada. sistemsel bir sorun mu bilmiyorum ama ilgilenip bir açıklama yapacak kimseyi de bulamıyorum.

--- alıntı ---

--- alıntı ---

birkaç kişinin tavsiyesi ile oyuna kayıt oldum ve ödeme yaptım yaptığım ödeme hesabıma gelmedi bu şekilde sorunların aksamaması gerekir

--- alıntı ---

buradan
devamını gör...
bir tarafları terlemeden, beyin hücreleri çalışmadan para kazanma derdinde olan davarların çiftliği. adamlar coinci çıktı rıza baba.
devamını gör...
keriz silkelemek için uydurulmuş uygulamalardan biri.

"çalışıp, üretip, emek sarf edip para kazanmak istemiyorum yattığım yerden para gelsin" diyorsanız loto, at yarışı, iddia oynayın, piyango bileti alın..
devamını gör...
gümrük ve ticaret bakanlığı müfettişlerinin incelemesinin sonucu nitelikli dolandırıcılık yaptıkları tespit edilmiş ve savcılığa suç duyurusunda bulunulmuş. önceden de belliydi gerçi. artık kolay para kazanma hevesine paraları gidecek olanlar düşünsün.

buradan
devamını gör...
şark kurnazlığı örneği. ortalama zekaya sahip her vatan evladı şu işin dolandırıcılık koktuğunu anlardı ancak acaba ben de nemalanabilir miyim merakıyla işin içine girenler oldu. baştan yükünü tutup çıkanlar olduysa onlar işte bu ülkenin uyanıkları, çakallarıdır. bizden adam olmaz kısaca. isme bak, isim bile sos veriyor; çiftlik bank.
devamını gör...
bu çiftliklere yaraşır eşekler sürüsüne müstahak olan bir hırsızlık organizasyonuydu, patladı. bence devlet erken bile davrandı... bu yapıya kredi çekerek yatırım yapan zavallı hırs küpleri, şimdi sağda solda iyice ağlamaya başlarlar
devamını gör...
hadi mavi yumurtlayan tavuklara inandınız da çiftliklerde hayvan olmadığında bile hala nasıl inanmayı sürdürdünüz sayın devlet yetkilileri aklım almıyor. sizler bunun dolandırma amaçlı bir sistem olduğunu 1 yılda anladıysanız vay bu ülkenin haline.
devamını gör...
patladığı yazıyor haberlerde. hayırlı uğurlu olsun.

dombilimizin ders olarak işletilmesi gerekli 17 yaşında 500 milyion nasıl yönetilir sorusunun cevabı. 17 yaşında jet fadıla kafa tutuyor adam.


neyse 2 sene sonra tarım bank olarak dönecekmiş merak etmeyin yatıramadığınız paraları o zaman yatırırsınız.
devamını gör...
olayı bilmeyen herkes bu inekler nerede, bunlar kimi sağıyor diye soruyordu. bilenler ise ineklerin ve sağılanların kim olduğu konusunda çok uyardı ama otun bol verilmesinden olsa gerek sağılanların kendileri olduğunu anlamamakta direttiler.
devamını gör...
eğlenceli dolandırma yöntemi.

benim bi arkadaş hala buradaki parasını kurtaracağını sanıyor. kaç kere dedik, keriz silkeleme operasyonu diye ama anlamadı mal..
devamını gör...
bir koyup üç alma hayali kuranların avuçlarını yaladıkları oyun.
siteleri ve facebook sayfaları kapanmış.
çocuk yaştaki ceosuna ile ulaşılamıyormuş.
devamını gör...
bu tarz saadet zincirlerinin dolandırılmak için ciddi düşük ıq seviyesine veya tipik bir an önce köşeyi döneyim zihniyetine sahip olmak lazım.

dombiliyi tebrik ediyorum.
devamını gör...
evi, arabayı satıp bankadan kredi çektim. hatta vurgunu yaptıktan sonra her sonradan görme türk zengin gibi hanımı boşayacağım için avukatı ve sonra alacağım yeni hanımı bile ayarlamıştım. hem zengin olacaktım hem de her şehirli gibi köy hayalimi gerçekleştirecektim.

ama kısmet değilmiş. çiftlikbank ofisleri boşaltılmış ve şişman çocuk ortalarda yok. yani daha bir kaç yıl önce youtube'da arabesk rap yapan bir ergenin çiftlik kurdum gelin kazanın demesi sanki biraz garip gelmişti bana da ama napalım.

neyse benim bu enkazı temizlemem bir iki sene sürer. bi iki sene sonra söğüşleyecek enayi arayan varsa hazır halde olurum.
devamını gör...
yaklaşık beş yüz bin kişi bu sisteme para yatırmış. beş yüz bin kişi ve 511 milyon lira toplamışlar. bu rakamlar nedir böyle yav?
--- alıntı ---
bakan tüfenkci, çiftlikbank'ın üye sayısının 132 bini aktif toplam 500 bin olduğunu ve yüksek kâr vaatleriyle ciddi paralar toplandığını açıklamıştı.
spk'nın hazırladığı rapora göre, çiftlik bank, 2016-2017 arasında 77 bin 843 kişiden toplam 511.7 milyon tl topladı. 62 bin 877 kişiye 398.3 milyon tl ödeme yaptı. kalan 113.4 milyon tl kuzey kıbrıs'a aktarıldı. papara dışında g-pay ve epin gibi ödeme sistemlerinden de kıbrıs'a yaklaşık 120 milyon tl gönderildiği tespit edilmişti.

--- alıntı ---
devamını gör...
şirketin merkezinin boşaltıldığını öğrenmelerinin ardından dün akşam üyesi olan bir grup şahsın bursa'daki tesislerde bulunan inekleri alıp gitmeye teşebbüs ettiği oluşum. paramızın karşılığı olarak alıyoruz demişler. tabi jandarma izin vermemiş. yakında başlarlar devlet zararımızı karşılasın diye ağlamalara.
devamını gör...
arkadaşımın anlattıklarından sonra başta kafama yatar gibi olup yönelttiğim "şirket merkezi nerede?" soruma "kuzey kıbrıs" cevabı alınca yatırım yapma fikri kafamdan depar atarak uzaklaşmıştır. neticede kıbrıs ufak yer ama orada dönen para türkiyenin birçok şehrinde olmadığı kadar yüksek. toplam 350.000 nüfuslu adada yüzün üzerinde banka/finans kurumu var. çoğunun ne idüğü belirsiz. imarbank off-shore rezaleti daha dün gibi iken para kaptıranları anlamakta cidden zorlanıyorum. buraya para kaptıranların bir çoğu eminim sekiz-on bin liralık araba alacaklarında bile satanın kafasını "boya var mı?" "kaç km" "benim ustaya gösterelim" bla. bla. ütüleyen kılı kırk yaran tipler. arkadaşa kendini zora sokacak meblağda parayı yatırmamasını sıkı sıkıya tembih etmiştim. tavsiyeme uymuş çok şükür. toplamda kaptırdığı para dört arkadaşın orta halli restoranda yemek için ödeyeceği kadar bir para. diğer taraftan birçok üye devenin burnuna tutulan havucun peşinden uçuruma koşması gibi paranın sıcaklığıyla basiretleri bağlanıp hem kendilerini hem yakınlarını büyük maddi sıkıntı içine soktuğu yönünde haberler okuyoruz medyadan.

bu kaçıncı dolandırıcılık haberi arkadaşlar ya. yazımı okuyan değerli yazar arkadaşlarımdan halk eğitim merkezi, ismek kurslarına nazı geçecek mevkide olanlar varsa kendilerinden rica ediyorum bu tip istismarların önüne geçmek için bu eğitim merkezlerine acilen "medya okuryazarlığı" gibi "finans okuryazarlığı" kursları düzenlenmesini önersinler. halkın kafasında temel finans mantığı yer etmedikçe benzer haberler gazetelerin üçüncü sayfalarında yer etmeye devam edecek çünkü.
devamını gör...
dolandırılanların baş ağrıttığı, dolandıranların da "kandırıldık" dediği saçma sapan bir banka işte.
kanmayın artık şunlara lan. zengin olmak böyle kolay yollarla olmuyor. ya dolandıran taraf olacaksın, ya da elindekini de kaybedeceksin.
devamını gör...
verdiği röportaj'da "ülkemiz üzerinde oynan oyunlar" dedikten sonra beni bile ikna eden bank. sorgusuz sualsiz sazan gibi atlayanlara hak. galiba eleman uruguay'da keyfi sürüyor.
devamını gör...
bir tanıdığın paçayı son anda kurtardığı zincir.

1-2 ay önce yatırdığı parayla kafa kafaya gelip kâra geçmişti.

zaten bu tarz oluşumlarda ilk girenler de kazanıyor az çok.
devamını gör...
aferin lan oğlum dombili, 'çiftlikbank' ayağına 77.000 kişiyi iyi kandırdın.

la casa de papel gibi banktır.
devamını gör...
sahibi görünüşte toraman, dombili bişey ama çok da salak biri değil demek ki. uruguay'a gitmeyi akletmek öyle normal insan işi değil. muhtemelen kaçtığı yerlerin ülkemizle iade anlaşmaları yoktur.
devamını gör...
sözlükte varsa arkadaşlar parasını kaptıran bende cüz-i bir meblâğ karşılığı olayı çözüyorum..devamını gör...
mehmed'im, sevinin, başlar yüksekte!
ölsek de sevinin, eve dönsek de!
sanma bu tekerlek kalır tümsekte!
yarın, elbet bizim, elbet bizimdir!
gün doğmuş, gün batmış, ebed bizimdir!
devamını gör...
spk verilerine göre 511 milyon lira toplamış yeni nesil saadet zinciri.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.