şener şen

1.
türk sinema tarihinin en başarılı oyuncularından. eşkiya, öğretmen emeklisi, yahut terk-i diyar olunan bir köyün ağası fark etmez ortada bir rol var ve bu rolü üstlenen şener şen'se o film izlenir derler.
devamını gör...
türk filmlerinde canlandırdığı sinsi, para tutkunu muhtar, ev sahibi veya kazıkçı bakkal tiplemeleriyle tanıdığımız ali şen in oğludur.bunu çok kısa süre önce öğrenmiş ve şok olmuştum.
devamını gör...
av mevsimi filminde hayal kırıklığına uğramamıza -kendi insiyatifinde olmasa da- sebebiyet vermiş olan oyuncu.
zaten yavuz turgul'un filmlerinden başka bir yerde göremiyoruz kendisini, (şu son zamanlardaki reklamlar hariç) yavuz turgul da az ve öz çekiyor. av mevsimi'nde ise hem şener şen'in canlandırdığı karakter sönüktü hem kendisine biçilen rol. bir dahaki filmde öyle olmayacağını umuyoruz inşallah.
devamını gör...
türk filmi izlememe sebebiyet veren zat-ı muhterem.bir gün ''o'' da gider ise bu dünyadan yüreğimin -cız- sesine ahh be kim kaldı ustalardan deyip tercüman olacak olan üstad...
devamını gör...
ttnet reklamlarıyla bizi kendinden soğutmaya çalışıyor sanırım. hayır bu manasızlığı başka türlü yorumlayamıyorum.
devamını gör...
en son megabitli reklamından sonra keşke yeni bir komedi filmini daha seyredebilsem dediğim dev.
"belli olmaz belki balığa çıkarız deyişine" kurban olduğum.
devamını gör...
otuz yaşlarından sonra sinemaya başlayıp isminden söz ettiren nadir oyunculardan biridir.. kemal sunal ve ilyas salman ile birlikte oynadığı filmlerde başrol oynamamıştır. kemal sunal ve ilyas salman filmlerinde üç kağıtçı, dolandırıcı, yalancı düzenbaz rolünü başarıyla oynadığını görüyoruz..

oyunculuktan önce 64-66 yılları arasında ilkokul öğretmenliği yapan sanatçı daha sonra tercihini sinemadan yana kullanmıştır. kendisi aslen adanalı'dır ve 41 doğumludur.

ilk başrol aldığı film bazı kaynaklarda namuslu olarak not alınmıştır.. bu filmde esas karakter asla yalan söylemeyen, yalan dolanla işi olmayan dürüst bir karakteri canlandırıyordu. ama esas isminden söz ettiren patlama 75 yılında izleyiciyle buluşan ve halen kendini izlettirme rekoru kıran hababam sınıfı olarak hatırlıyoruz hep..

uğur yücel'le birlikte oynadığı eşkıya filmi en çok ses getiren filmlerden biridir..

altın portakal'da muhsin bey (1987) ve gönül yarası'nda (2005) en iyi erkek oyuncu ödülünü almıştır..

en son kendisini av mevsimi'nde izledik..
devamını gör...
eskinin solcularından, şimdinin banka reklamlarının oyuncusu. swh
ne demiş bernard shaw ; "20sinde solcu olmayanın kalbi 40ında solcu olanın aklı yoktur."
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.