11 nisan 2021 Erzurumspor beşiktaş maçı

1 /
her beşiktaş maçında olduğu gibi, bir kez daha getirilip tek pozisyona bağlanan maç. Elbette buna neden, yayıncı kuruluş denen şirketin vermiş olduğu, hatalı ve kasıtlı, "var" isteyen görüntü. elbette muazzam bir hakem hatası var. hakem o pozisyonda, eliyle avantajı göstermiş olsa, bu tartışmalar yine olmayacak. ama bu hakemi bilen, zaten kötü bir hakem olduğunu da bilir. maç boyunca, ikili müdahalelerde standardı, her zaman olduğu gibi, yine tutturamadı. özellikle erzurumlu omolo'nun defalarca, yanlış ayakla yaptığı müdahalelerdeki faullerini çalmadı. bundan en çok muzdarip olan atiba'dır sanırım. yine dorukhan'ın serbest dalma tarzındaki müdahalelerinde bir uyarısı olmadı. tartışmalı el pozisyonu da dahil, maçta verdiği en aptal karar ise, bence, 3. golümüzden bir kaç dakika önce, iki erzurumlunun birbirine tekme atıp yerde kaldığı pozisyonda, bizim atağımızı kesip, erzurum'a serbest vuruş vermesiydi. bu serbest vuruşta, yapılan ortaya yine erzurumlu oyuncular kafa vurmuşlardı. zaten maç boyunca en çok gördüğümüz şey de buydu. ligin hava hakimiyeti en iyi takımı olan beşiktaşım, bu maçta rakipten hava topu alamadı neredeyse duran toplarda, hepsine vurdular.

velhasıl 1 şehit, 2 gazi verme karşılığında, beşiktaşımın 3 puan aldığı maç olmuştur.
ev sahibi ekibin bozuk zemini silah gibi kullanmayı amaçladığı karşılaşma.
başarılı da oldular.
atiba dayanamadı, larin adalesini tuta tuta çıktı, tosun paşa ağır sakatlık geçirdi.
umarım bir alt lige düşşünler de bir daha çıkamasınlar.

2-4 beşiktaş galibiyetiyle biten maç.

son bölümünü seyrettim. öncelikle bjk'nin üçüncü golünden önce ama bayağı bir önce cenk topu elle alıyor, hakem ordusu görmüyor. adamlar küme düşmeme mücadelesinde yahu, bir zahmet görün şunları. üzerinden çok geçtiği için golü etkilemiyor şeklinde yorum yapılıyor bu tarz pozisyonlara ama görseydin kelebek etkisi falan filan...

neyse, bu hatayı önemsizleştiren bir gol oldu neticede. sonra dördüncü gol oldu. iki golde de savunma resmen kevgir gibiydi. lige süper diyorsan böyle gol yiyen takımı direkt 3. lige şutlayacaksın. bu kadar basit goller yersen küme düşersin erzurum kardeş kusura bakma.
Beşiktaş'ın yediği gerzek gol ile birlikte hem karşıya hem kendi takımına şike yapan tek takımın maçının ilk yarısı 2-2 bitti.

Kendi oynadıkları leş futbola kulp arayanlar sizi 3 senedir içeride dışarıda yendiğimizde kaça sattınız onu da yazın gülelim.

Ps: ersin Beşiktaş kalecisi değildir..
ilk yarısı 2-2 bitmiş maç.

kurtulur mu bilmem ama erzurumun da puana ihtiyacı var.
beşiktaş yenerse de şampi diyebiliriz. fener ve gassarayın şampiyon olamayacakları belli gibi.
bu sene de endo kardeş sevinsin napalım.
Ligin belki de sonunu belirleyecek mücadele. rakiplerimizin puan kaybettiği hafta alınacak bir 3 puan şampi'nin yanına bir y harfi yazdırır.

Bununla birlikte beraberlik bile kötü sonuç olmayacak şurada 7 - 8 hafta kaldı bundan sonra klasik Beşiktaş maçları izleyeceğiz kanser vakfı anonim şirketi. Aboubakar olmadan bir halta yaramayan larin risklerine rağmen kadife ayağımız ghezzal beyefendi yine güzellikler yapacaktır.

Maçın başlama saati 19.00


Beşiktaş’ımızın Erzurumspor karşısındaki ilk 11’i;

Ersin,

Rosier, Vida, Welinton, N'Sakala,

Dorukhan, Ghezzal, Atiba, Oğuzhan,

Larin, Cenk Tosun.

Mayıslar sizin olsun nisanlar bize yeter!