12 nisan tecavüz günü ilan edilmesi

1 /
paylaşımlara baktım. geçen yazdan beri ofansif mizah yapıyoruz diye sosyal medyaya her türlü bilmemneliği yazıp duran ve periyodik aralıklarla gündeme gelen ergen grubunun işi. şimdiye dayak yemekten felç kalmış olmaları lazımdı. sosyal medyada gördüğünüz birçok vukuatın arkasında onlar var. muhtemelen çoğu pısırık tipler oldukları için kendilerini böyle tatmin ediyorlar.
nasıl olsa başımıza bi'şey gelmez diye sapkın düşüncelerini sosyal medyada paylaşanların uydurduğu gün.
"sosyal medyaya müdahale olmasın, insanlar özgürce yazsın, isteyen küfür etsin, isteyen hakaret etsin" diyenler bu konuda ne düşünüyor acaba?
tüm hesaplar takip edilip bu sapıklığa ortak olanlara ceza verilmeli ki başkaları da ayağını denk alsın.
sosyal medya artık hayatın bir parçası haline geldi.
haliyle orada işlenen suçlar gerçek suçmuş gibi değerlendirilmesi gerekli diye düşünüyorum.
Yuh artık dedirtiren saçmalık.

Ülkenin başka derdi sıkıntısı kalmadı bir bu kalmıştı kutlanılmayan onu da kutlayın da saçmalıklarınıza saçmalık eklensin.
Meşrulaştırmadığımız bir tecavüz kalmıştı onu da meşru hale getirelim, her yıl düzenli olarak bugünü kutlayalım dedirten durumdur. Bence tüm tecavüzcüler her yıl toplanıp bugünü kutlasın. ben kendimi feda edip canlı bomba eylemi yapmak suretiyle muazzam bir temizliğe imza atmaya hazırım.*
Birkaç ruh hastasının mizah adı altında çıkarttıkları şey.

İki sayfa boyunca nasıl tecavüz edilir şiddet gösterilir bunu anlatmış sonra da mizahtır yazmış. Bunu kurgulayabilen potansiyel tecavüzcü ve katildir zaten. normal bir insan bunları hayal edemez.

Daha da kötüsü "ne saçmalıyor bunlar" diyerek geçilememiş oluşu. O kadar inandırılmışız ki bunların olabileceği ihtimaline, gündem yaratmayı başarabiliyor. Bu çok acı bir tablo.
Normal şartlarda halkı kin ve düşmanlığa tahrikten ve nefret suçundan tutuklanmaları gerekir bu paylaşımları yapanların ama İşte normal şartlarda.
twitterde birkaç gerizekalının mizah veya trollük olsun diye başlattığı ve gündem olan bir olay.
olay diyoruz çünkü 12 nisan tecavüz günü yerine bunun kullanımı tercih edildi.

yine twitterde ve diğer sosyal mecralarda büyük tepki toplamış ve nihayet emniyet son noktayı koymuş.

''12.04.2021 tarihinde sosyal medya platformları üzerinden #12Nisan etiketi adı altında paylaşımlar yapılmaktadır. Bu paylaşımlar içerikleri itibariyle sosyal medya terörüdür. Bu tür paylaşımlara asla müsaade edilmeyecektir. Bu etiket adı altında suç işleyen hesaplar tespit edilerek gerekli soruşturmalar başlatılmıştır. ''
Bir gurup kendini bilmez ergenin başlattığı şakaysa komik olmayan gerçekse kan donduran olay. Ergen diyip geçmemek lazım bunlar yarın bizlerin cocuklarının çevresinde büyüyecekler. 40 yaşındaki adam 13 yaşındaki çoçuğa cinsel tacizde bulundu diye okumak istemiyorsak ciddi şekilde dikkate alınmalı bu olay.