1.3 milyon yolcu garantili havalimanı

1 /
Bu ülke insanının, yüzde yetmişinin yoksulluk sınırının altında yaşadığına inanmayan idarecilerin yaptığı gafillik.

Erdoğan'a göre, biz aç ve yoksul değil zenginiz, Türkiye de gelişiyor. Nirdeeen nireye...
Ona göre hesap yaparak o hava alanına 1.3 kağıt veriyor.

Biz de yokluktan gelip, Erdoğan zamanında görme olduğumuz için, pare harcamıyoruz, pahıllıh ediyoruz. Yoksa, uçaa binsek, niye o para ödenmesin abee?
bence garantiler verilirken, nüfus vatandaşlık işleri sisteminden, verilen sayı kadar vatandaş seçilip, yıl içinde garantili yerden istifade etmesi sağlanmalı. mesela endoplasmik bir kulum'un geçiş garantisi görev yeri, kuzey marmara otoyolu olsun. gitsin oradan geçsin, ayda mı, yılda mı geçmesi gerekiyorsa artık... neden endoplasmik bir kulum geçmediği için, ücret diğer vatandaşlara yüklensin? benim için mesela, yavuz sultan selim köprüsü, geçiş garantili görev yeri için uygun.

mesela alamancılar, orada kurulu düzenleri olduğu için, bütün geçiş garantili yerlerden sorumlu tutulsunlar ki, düzenleri bozulmasın.
yani bu kadar yolcu buraya gelecek diye zaten parası ödeniyorsa en azından ödenen para boşa gitmesin diye yılda 1.3 milyon kişiye parasını devlet ödüyor diye oraya gitme zorunluluğu getirilmeli. yani ya parasını sen ödeyip gideceksin müteahhit'e verdiğimiz garanti sayısını tutturacağız, ya da sen vatandaş olarak elini taşın altına sokmuyorsan, koskoca devletin sözünü müteahhite karşı yere düşürüyorsan bedelini ödemelisin. yani vatandaş olarak oraya gitme yükümlülüğünü yerine getirmedin diye seni oraya zorla göndermeli devlet.

-oooo kaç gündür nerdesin sen jübi ya...
+hiç sorma üstad, osman gazi köprüsünden geçiş sırası bana gelmiş, oraya gittim. geçtim paramı ödedim geldim. koskaca devlet müteahhite mahcup mu olsun. biz bize yeteriz.
-ooo torpillisin hea... bana geçen zafer havalanı sırası geldi. kış günü hanımı da aldım kütahya'ya uçtuk.
+çocuklar...çocukları da alsaydın
-yok ya alamadık, onlar hastahanede.
+aaa hayırdır. çok geçmiş olsun, önemli bir şey yok inşallah?
-yok yok elhamdülillah. hasta garantisi var ya bizim şehir hastahanesinde, garanti sayısı tutsun diye yalandan 5er gün yatıp çıkacaklar.