14 kulübün hakemler hakkında konuşmama kararı alması

1 /
(bkz: 28 kasım 2018 kulüpler birliği açıklaması)
daha önce de olmuştu . tarih de neredeyse aynı . kulüplerin kasımda açıklama yapası geliyor demek ki.

ama, güya galatasaraya karşı yapılan bu açıklamadan sonra hiç utanmadan aynı şeyleri söylemeye aynı şekilde itiraz etmeye devam etmişlerdi.

şimdi durumları iyi , takım ilk tökezlediğinde ağaoğlu'nu da görürüz.
Hakemler bu büyük paraların döndüğü ortamda en ezik tayfa. Oysa tersi olması gerekir, hatalar yapsalar bile bir idareci, futbolcu, teknik direktör hakemlerden çekinerek konuşabilmeli. Bu yıl hakemler oyun alışkanlığını daha fazla sağlamaya biraz daha sertliğe tölerans tanımaya çalışıyorlar ama büyük kulüplerin her biri isyan halinde. Hakemlerle uğraşma işi her zaman büyük kulüplere kazandırır. Zaten diğerleri adına da büyük kulüpler menfaatine göre suçlamalarda bulunuyor. Terim, sergen Yalçın vs hakem saygınlığına zarar veren teknik direktörler cezasını alsın.
Nihayet.
Bizimkiler işin dozunu kaçırıyorlardı artık.
Serzenişte bulunabilirsiniz ama hakemleri neredeyse tetikçi konumuna sokmak da baydı artık. Eğer bariz bir art niyet tespit edilirse buna bakan kurullar var zaten.
Beşiktaş neden katılmamış anlamadım. Sanırım o da fenerbahçe ve galatasaray gibi seyircisine izah edeceği bir şey kalmayınca hakem, mhk, tff'ye saydırma hakkını kullanacal!
bugünkü kulüpler birliği toplantısına katılan 14 kulübün aldığı kararmış. Beşiktaş, Antalyaspor, Alanyaspor, Kayserispor, Gaziantep FK ve Sivasspor dışındaki kulüpler bunlar. göreceğiz bakalım, haftasonuna ne olacak.

git

bu arada, bu suskunluk yasası, sadece ligin ilk yarısının kalan maçları için geçerli imiş.