16 haziran 2021 türkiye galler maçı

1 /
teknik direktör basiretsizliğinin nelere neden olabileceğini gösteren maç. egonun insanları nasıl rezil ettiğini de kanıtladı. 2002 de dünya üçüncüsü olan şenol güneş halktan birisiydi, şimdi ki halka tepeden bakıp kendini feylesof sanan bir tipleme. futbolun gerçeklerine göre değil de taraftar tepkisine göre kadro çıkarıyor. bir de yenilgiden sonra ders vermeye çalışıyor. şuna artık kanaat getirdim ki: kenan karaman, hakan çalhanoğlu ve ozan tufan bu adamın manevi evlatları.
2-0 mağlup olduğumuz euro 2020, adımıza ikinci karşılaşma. çok yazık oldu. sistem olarak bakıldığında, diziliş 4-1-4-1 şeklinde görünüyor olsa da, ozan ve okay'ın birlikte önlü arkalı düşünülerek, önde bir üçlü ve onlarında önünde burak şeklinde düşünülebilir. fakat futbol filozofu yeterince tatmin olamamış ki, bu ikili önüne iki kanada devrilen, birinde de top kapma işi yapmadan topu ayağına aldıktan sonra iş yapabilen 3 oyuncunun burada ne tür bir faydaları olacağını düşünmüş olmalı ki, ortayı kapamayı bu şekilde başarabiliriz gibi bir yanılgıya düşmüş olsun, doğrusu anlamak mümkün değil. gerçi biz kimiz ki futbolun filozofunun yapıp ettiğini sorgulayalım.

da; insan hiç olmazsa,

galler-isviçre
ispanya-isveç (b: bu maç
fransa-almanya

maçlarındaki taktiklere bakması bile yeterdi, hepsi de ders niteliğinde işlerle doluydu. jenerasyona yazık edildi bir turnuvada daha. asker selamı çakan adama, topa kafasını sokan çocuklara laf atılırken, futbolun filozofu lakaplı hocaları sayesinde 0 çekerek yani kupaya veda ederek, bu adamları bir şekilde oynatamayan adama laf edememek de... bütün bir maçın merih'in sırtına yüklendiğini burada da gördük, eski hocaları da gayet iyi gösterdi. eminiz ki taktik sebebiyledir zaten. kaan ayhan, umut meraş ne gösterdi de bu denli değerli oldular? daha düne kadar merih'e neredeyse stoperlerin Allah'ı diye tapanlar yoklaması yapsak sanırım sayı korkunç çıkacaktır. merih çok iyi bir stoperdir bu arada, kim ne derse desin. sassoulo dahil juve maçlarının da tamamını izlemiş biri olarak söylüyorum.

her neyse.

çıkar şimdi yabancı sayısı bık bık konuşur. unutulur gider. katar'da bizi parayla alır zaten kupaya. dimi?
#7049973 nolu entryim ile, 4 gün önceden spolier verdiğim maç. Totalde Kadro kalitesi olarak rakipten iyi olabiliriz ama disiplin ve kondisyon olarak çok gerideyiz. Geçmiş olsun maçtan umutlu olan ey halkım. Ben sizden razıyım #bizimçocuklar. Canınız sağolsun.
90+5 te yedğimiz golle 2-0 yenildiğimiz maç. bir maç düşünün az çok futbol takip eden birinin önüne galler in ilk 11 ini koysanız der ki ramsey ile bale i kitleyin gerisinden bir cacık olmaz. ama biz napıyoruz hiçbir şey golleri de onlar sayesinde attılar zaten.

halil gariban maça girdi birşeyler yapmaya çalıştı ama abileri otur dedi oturduğun yere.
muhtemelen hiç gol atamadan bitireceğimiz turnuvanın bir başka kanser maçı. Heves meves bırakmadılar.

TRT spikeri: Burak vurdu kaçırdı ah Burak ah olsun bizim Altay tankımız var...
kazandığımız ve hepimizi fazlaca gaza geçiren hollanda ve norveç maçlarının başlıklarında da yazdığım gibi takımın hala hiç bir taktiği yok. o maçları şansa kazanmıştık, burada şans denk gelmedi.
şu dandik galler bile basit bir taktikle aynı şekilde kaç kere pozisyon buldu bize karşı, bizimse buna benzer tek hareketimiz yok.