16 mayıs 2021 içişleri bakanlığı açıklaması

1 /
Ya genelge benim bildiğim kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili mevzuatı nasıl uygulayacağını gösteren metindir ve kademe bakımından kanundan da yönetmelikten de daha düşüktür. Ama adamlar kendileri için çıkarması için genelgeyi bütün ülke için çıkartıyorlar ve genelge ile ülke yönetiyorlar. Çok ilginç valla.

Gereksiz kısıtlamaların devam ettiği genelge. Benim anlamadığım şuan avrupada aşı tamamlanma oranı aşı haritasına göre türkiye ile aynı. Biz neden hala kapama ve yasak saçmalıklarıyla uğraşıyoruz. İngilteredeki bilerdo maçı maskesiz taraftarlarla yayınlanıyor. Ben haftasonu dışarı çıkamıyorum. bu işte bi saçmalık yok mu?
Vakaların 60 binlerden 10 binli rakamlara düşmesinin tek iyi sonucunun hafta içi seyahat yasağının kalkması olduğunu gösteren genelge. bence biraz daha esnetilebilirdi yasaklar. havalar güzel,vakalar düşmüşken Türk halkı olarak birazcık gevşemeye ihtiyacımız var.
tam kapanmanın yarın sabah 05.00'te sona ermesinin ardından girilecek "kademeli normalleşme" süreciyle ilgili içişleri bakanlığının yayınladığı genelge.

1 Haziran'a kadar uygulanacak kurallara göre:
- hafta için sokak kısıtlaması 21.00 ile 05.00 saatleri arasında uygulanacak.
- Hafta sonu ise tam kısıtlamalar uygulanırken, 10.00-17.00 saatleri arası market, manav, bakkal açık olacak.
- Şehirlerarası kısıtlamalar da kaldırıldı.
- AVM'ler 10.00 ila 20.00 arasında hizmet verecek.

kaynak