2022

1 /
Herkes sınıfa yeni gelen kıza odaklanır gibi 2023'e odaklanmış, onu beklemekte, ona methiyeler düzmekte, ondan beklenti duymakta. Ben ise seni sevdim 2022. sen peş peşe gelen kötü iktidarlarlardan sonra iktidara gelen orta halli iktidar gibiydin. Sen toksik sevgililerden sonra gelen çirkin ama iyi kalpli evlenmelik kız gibiydin. Yüzümüzü güldürmedin ama tecavüz de etmedin. Irzımıza tasallut olmadın. Sevildin be 2022. Kendine iyi bak. Görüşürüz. Millet 2023'e girsin. Ben seninle yatacağım birazdan. Gider ayak G*tümü ellemek yok ama.
evet bitiyor. miladi bir takvime göre değerlendirme yapmaktan alıkoyamıyorum kendimi. sanki çok yaşlandım bu yıl. daha yaşın kaç demeyin, yaşamadan yaşlandım ben. hatta işyerinde en anlaşamadığım insanlar bile sen eskilerde mi yaşadın da bugüne ışınlandın diyorlar. en çok kararsızlığı bu yıl yaşadım. bu yıl boşa geçti mi bilmem. hayatım değişirken insanlara alışmak zor oldu. hatta alışamadım. hala ait olduğum yeri bulamadım. ama biliyorum ki bu dünya'nın inkılap beklediği gibi ruhum da inkılap bekliyor. kendi devrimimi gerçekleştiriyorum. hatalardan ders alınan ve o hatalara düşmemek için ince elenip sık dokunan bir yapıya sahip olduğumu gördüm. evet gökyüzüne bakarak yürüyorum, apartmanlara ve gökdelenlere aldırış etmeden.
Devletler bir araya gelse bi 20 30 yıl ileriye alsalar takvimi, herkes şimdi emekli olsa, alsak gençken sevgilimizi, koşsak kırlara, sahillere nolur lan?
yeni işime adım attığım bir seneydi.

2021’in yanında iyilik anlamında esamesi okunmazdı ancak çok daha da başka beklentilerim vardı. tam da tahmin ettiğim gibi hiçbir şey yapmayarak yine bir düşüşle kapatacağım.

yani hani üç yüz altmış beş günde bazı şeyler kendini tekrar ediyorsa aslında hareket halindeki arabadan atlamak lazım ama işte benim fren balataları göçtü. o yüzden 2023’e geçiş çok manasız ya, buralarda beklesek olmuyor mu ?
yeter artık daha ne olacak dedikçe hedef yükselten bir sene oldu resmen. şimdi de 6 yaşında bir çocuğun evlendirilmesiyle ilgili soruşturma var. 6 yaşında, çocuk, evlendirme, yan yana gelince bile mide bulandırıcı. iliğim kemiğimle nefret ettim.