2022 futbol yayın ihalesi

1 /
Türkiye Futbol Federasyonu, Süper Lig ve 1. Lig yayın haklarının 2 yıl daha Digiturk beIN MEDIA GROUP'ta olacağını açıkladı.

Türkiye Futbol Federasyonu, Süper Lig ve TFF 1. Lig’in yayıncısı beIN Sports ile anlaşmayı uzatma kararını kamuoyuyla paylaştı. 2021-2022 sezonuyla biten anlaşma ihaleye açılmış ancak yeterli teklif verilmediği belirtilerek, süreç uzatılmıştı. Ardından TFF’nin eski başkanı Nihat Özdemir de istifa kararı verince yayın anlaşması Mehmet Büyükekşi başkanlığındaki yeni TFF’ye kalmıştı.

TFF'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu yaptığı toplantıda; 2022-2023 futbol sezonu ve devam eden sezonlara ilişkin olarak, TFF Süper Lig ve TFF 1. Lig Yayın Haklarının Devrine ilişkin düzenlenen Yayın İhalesi ile ilgili bir değerlendirmede bulunmuştur.

Yönetim Kurulu; daha önce oluşturulan 9 kişilik Yayın İhale Komisyonu'ndan 7 üyenin ayrılmış olması nedeniyle Komisyonun işlevini yapamaması, İstekli'lerin ihale şartnamesindeki şart ve koşullara uygun teklif vermemesi, bazı paketlere şartnameye uygun verilen tekliflerin toplamının hedeflenen fiyatın çok uzağında kalması ve yayın sektöründeki koşullar nedeniyle, 2022-2023 futbol sezonu ve devam eden sezonlara ilişkin yayın ihalesini iptal etmeye oy birliği ile karar vermiştir.

Yukarıdaki koşullara ilave olarak, transfer sezonunun açılması ve Kulüplerimizin transfer döneminde sağlıklı bir planlama yapabilmesi, liglerin başlamasına çok az bir süre kalması nedeniyle yeniden bir ihale düzenlenmesinin de mümkün olmadığı göz önünde bulundurularak, mevcut yayıncı Digiturk beIN MEDIA GROUP ile 2 yıllık uzatma sözleşmesi yapılmasına oy birliği ile karar verilmiştir.

Türkiye Futbol Federasyonu ile uzun yıllardır Süper Lig ve TFF 1. Lig yayın haklarını elinde bulunduran Digiturk beIN MEDIA GROUP arasında, 2022-2023 ve 2023-2024 sezonlarını kapsayan 2 yıllık uzatma sözleşmesi imza töreni, 24 Haziran Cuma günü Riva’da düzenlenecektir.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Sayın Mehmet Büyükekşi ile Digiturk CEO’su ve beIN MEDIA GROUP CEO’su Sayın Yousef Al-Obaidly’nin katılımı ile gerçekleşecek imza töreni, Orhan Saka Konferans Salonu’nda saat 10.00’da başlayacaktır.”


git
Hiç de umrumda olmadığım yayın ihalesi. Bu kaliteye verilen paralar çok bile. En azından herkes ayağını yorganına göre uzatır ve gençler ve daha ucuz kaliteli oyuncular şans bulabilir.
saran grup ve trt tarafından sözleşmelerin imzalandığı söyleniyor.
tabi paketler için dijitürk'ün teklif edip imzalamadığı bedellerin yarısı , üçte bi , beşte bir fiyatına .

git
140 milyon dolar diyolar. bu lig için fazla bile.
dünyanın en iyi ligi olarak kabul edilen ingiliz premier liginin ise sadece amerika ihalesi ki amerikada futbol en çok izlenen 6.spordur, 10 seneliğine 5 milyar dolardı sanırım.
Süper Lig ve TFF 1. Lig'in yeni yayıncısı için gerçekleşen ihale sürecinin bugün tamamlanması beklenirken, Riva’da yapılan ihale komisyonu toplantısından net bir sonuç çıkmadı.

İhaleye teklif veren firmalar değerlendirilirken, tekliflerin düşük kalması sebebiyle ek süre verilmesi kararlaştırıldı. Perşembe günü saat 14.00'te yapılacak olan bir sonraki toplantıda detaylar bir kez daha konuşulacak ve 28 Şubat Pazartesi günü, ihale sonucu neticelendirilecek.

git
derin incelemeye gitmeye gerek yok. futbola ayar çekeceğim diye, üç büyükleri hem masada müteahhit enerjici yöneticilerle, hem sahada hakemlerle ezmeye kalkarsanız, elinize bu kalır ancak. üç büyüklerin seyircileri, o sattığınız dekoderleri almazsa, ne maç yayınından ne de bu yayınların reytingine bağlı olarak, reklam gelirlerinden bir şey kazanamazsınız. eşit muamele yerine, düşmanlığın seçildiği, "istediğimizi şampiyon yaparız" kafasına girildiği gün, zaten kıt miktarda olan marka değeri musalla taşına konmuştu.

futbolda fisktürden tutun, harcama limitlerine, her yıl değişen yabancı oyuncu sayısından, komple hakemlere, yayın ve çekim kalitesinden, maç anlatımına, sahaların çiminden, leş başkanlara, maçların yorumlanmasına dek her şey çürümüş halde. eskiden o maçları izlemek için, o dekodere para veren insanlar, maç sonrasında da, o paralı kanalın yorumcularını seyrederdi. sahada hakem yerine tetikçi, masada yönetici yerine terbiye edici, ekranda yorumcu yerine amigo koyarak, ancak bu rakamlara gelebilirsiniz. yine iyi bence...