2022 kene vakaları

1 /
Yine sivas. Tekilsahis kardeşim, tedbirli olsun. Dağ bayır gezecekse, kene konusunda en önemli karşı önlem olan, "paçaları çoraba sokma" modülünü çalıştırsın.

Sivas'ta 34 yaşında bir vatandaş, kene yapışmasının sebep olduğu reaksiyonlar nedeniyle hastaneye kaldırıldı. Kırım Kongo Kanamalı Ateşi geçirdiğinden şüphelenen vatandaş yapılan tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi.

git
yine sivas'tan bir vaka haberi.

Sivas'ta, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi -KKKA- hastalığı şüphesiyle tedavi gören 41 yaşındaki kişi hayatını kaybetti.

AA'nın haberine göre, merkeze bağlı Gazi köyünde yaşayan M.A.'ya kene yapıştı. Rahatsızlanan M.A., yakınları tarafından Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

KKKA hastalığı şüphesiyle anestezi yoğun bakım servisinde tedavi altına alınan M.A., yaşam mücadelesini kaybetti. M.A.'nın cenazesi toprağa verilmek üzere Gazi köyüne götürüldü.


git
biz küçük abdestten sonra boruyu sallamaya devam edelim.
birileri nihayetinde kkka nın aşısını tedavisini bulur.
kafamızı yormayalım.
boru önemli.
don sararıyor sonra.
Kene ölümlerine bir yenisi Yozgat'ın Sorgun ilçesinden eklendi. Kırım Kongo Kanamalı Ateşi -KKKA- hastalığı şüphesiyle tedavi gören 45 yaşındaki kişi hayatını kaybetti

Sivas'ta KKKA hastalığı şüphesiyle tedavi gören kişi hayatını kaybetti.

Yozgat'ın Sorgun ilçesinde yaşayan H.Ş'ye kene yapıştı. Rahatsızlanan H.Ş., yakınları tarafından Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

KKKA hastalığı şüphesiyle anestezi yoğun bakım servisinde tedavi altına alınan H.Ş, yaşam mücadelesini kaybetti. H.Ş'nin cenazesi toprağa verilmek üzere Sorgun'a götürüldü.

git
vaka sayıları artıyor.

Özellikle havaların ısınmasıyla birlikte özellikle hayvancılık ve tarım uğraşanlar için tehdit oluşturan kene kâbusu yeniden büyüyor. Sivas'ta tarlada çalışırken kene ısırması sonucu Kırım Kongo Kanamalı Ateşi tanısı ile tedavi altına alınan Nurettin Çil yaşamını yitirdi. Çil ile birlikte ilde bu yıl kene ısırması sonucu hayatını kaybedenlerin sayısı 7'ye yükseldi

git
bugün de bir vaka var. aslında üç gün önce başlayan bir süreç imiş. maalesef bugün acı son ile bitmiş.

Erzurum'da kenenin ısırdığı 52 yaşındaki arkeolog Murat Kurt, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Kurt'un, keneyi fark ettikten sonra eniştesiyle birlikte çıkardığı, üç gün sonra halsizleştiği ve hastaneye kaldırıldığı öğrenildi
git
2-3 yıldan bu yana corona ile yatıp kalktığımız için, ülkemize has ölüm haberleri, gündemde arka sıralara düşmüştü. mesela, corona, bayrağı kene ölümlerinden devralmıştı. kırım kongo ateşli kanaması filan vardı. parkta uzanırken tasallut olan bir kene yüzünden hastanelik olan, tarlada bel bellerken kenenin gadrine uğrayanları uzun süredir duymuyorduk. küresel felaketimiz sona yaklaştığına göre, milli felaketlerimize dönebiliriz.

Çorum'da bir köyde, iki kene tarafından ısırılınca keneleri kendisi çıkaran vatandaş, fenalaşınca hastaneye gitti. Talihsiz adam, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.
git