2023 seçimleri

1 /
Bunca insanız köftehorlar. Bir 100 bin imza toplayın da, aday gösterin beni.*

Kabinem bile hazır.

Hazine ve ekonomi-tsunami
Dışişleri-en yeni
İçişleri-alettin
Maliye-let my attitude
Tarım ve hayvancılık-orion
Aile ve sosyal politikalar-muhalefet (burası çokomelli)*
Spor-defter büyükantonyadis
Çalışma-yitik insan
Savunma-we born we play
Sanayi ve teknoloji-daikichi
Kültür-malumatfuruş
Eğitim-rebelin korubenisi
Sağlık-imera fera
Adalet-kleopatra
Mit-yılkı
Diyanet-bilgi bilen*
Seul büyükelçiliği-kim zeycak
Tff-importante
Trt-amarok
Stenli termos bakanlığı-buraya bir isim kesin şart.
Karadenizden sorumlu devlet bakanı-tekilsahis
Sivas'tan sorumlu şeflik-derviş***

Kamu Vicdanı için de bakanlık teşkil edeceğim, orada çifte bakanlık olacak, nesir macunu ve karacacetin.

Bunun dışında bütün müsteşarlıklar ve banka genel müdürlükleri için de kadrolarım hazır. Bugünler için hazırlandım, hazırlandık...

Verin yetkiyi görün etkiyi!
akp yüzde 30 alır. Koalisyon kurulur. Koalisyonun ömrü de en fazla 2 ay olur. Abdülhamid güzel demiş: "tarih değil, yapılan hatalar tekerrürden ibarettir."
tam tarih vermem gerekirse 24 haziran 2018 günü akşamüstü saatlerinde memleketin selası okunduğu için 2023 seçimleri de cenaze kaldırmaktan öteye gitmeyecek. gasilhane kapısında "ölüyü kefenleyip de mi gömsek" diyenlerle, yoksa "gariban zaten paramparça olmuş, elleşmeyelim böyle gömelim" diyenler arasında yapılacak bir seçimden fazlası değil.

bu sebeple kimsenin siyasi tercihini nasıl değiştiririm diye dertlenip de canınızı sıkmayın. bir ara ben de çok uğraştım, otobüs göz göre göre uçurumdan aşağı giderken insanımızı aklıselime nasıl davet ederiz diye kafa yordum. paragraflar dolusu yazılar yazdım, iktidar propagandasını çiğnemeden yutan insanlara "yapmayın etmeyin" diye yalvardım yakardım ama fayda etmedi. akpliler bütün seslere ısrarla kulak tıkayıp memleketi tabuta koydular, musalla taşına yatırdılar. son zamanlarda mızrağın ucu kendilerine dokunmaya başlayınca ne yaptıklarını fark etmeye başladılar. aralarında uyanan var, hala uyuyan var, doğrusu fazla umrumda da değil.

şimdi bunlardan biri ağzını açtığı zaman "kes sesini esfeli safilin, aptal oğlu aptal" demekten başka yapılacak bir şey kalmadı. ben bu memlekette geçirdiğim zamanı bu şekilde değerlendirmeyi tercih ediyorum, isteyen kendine farklı bir eğlence bulabilir. zaten fazla bir zaman da kalmadı, herkes takılsın kafasına göre.
2002 seçiminde insanların umudu vardı, gelen her halükarda bunlardan iyi olur gözüyle bakılıyordu.
iktidarıyla muhalefetiyle, halkın umuduna öyle bir tecavüz ettiler ki, kimse bu saatten sonra daha iyi olacağına inanmıyor.
2023 seçimleri de en fazla akp veya chplilerin sosyal medyada "koyduk mu ehüehüee" sevinci dışında kimseye bi katkı sağlamayacaktır.
Kim kazanırsa kazansın üst akıl kazanmış olacaktır.

100 yıldır süren; yolsuzluk, yoksulluk, açlık, işsizlik, asayişsizlik, emek hırsızlığı, gelir adaletsizliği, yüksek enflasyon, yüksek fayiz, ifade suçu, af yasaları, düşünce yasağı devam edecektir.
oldukça ama oldukça çetrefilli bir süreçten sonra ulaşılabilecek gibi görünen seçimlerdir. ne götürür ne getirir nasıl olur kestirmek çok zor. çünkü seçim 7 haziran da oalcak desek 1 haziran 2023 de bambaşka bir hava olabilir bu ülkede. mevcuda göre bambaşka bir ortam olabilir karşımızda bu da kararları çok etkiler. anlık duygularla yaşayan bir toplumuz.