24 kasım öğretmenler günü

1 /
bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olunan medeniyetin öğretmenleri öğretmenler gününüz kutlu olsun.

tabii ki sözlüğümüzün öğretmeni olan rebelin koru benisi önce senin günün kutlu olsun.

elbetteki mesleğini icra edenlerin yanında elbette mesleğini yapmayıp da farklı işlerde çalışanlara selam olsun.

Öğretmenliğe atanamayıp da farklı kurumlarda tekdüze hayat yaşayanların da öğretmenler günü kutlu olsun.

Öğretmenliğin hakkını veremem deyip sonradan yolunu değişteren fen edebiyat mezunları sizin de öğretmenler gününüz kutlu olsun. *
dersten kaçmayan öğrenci, öğrenci değildir nazarımda hatta kavram olarak düşüncesi bile mümkün değildir. dersinden kaçıp sinema günlerine gitmiş , sanat festivallerine , resim sergilerine gitmiş öğrencilerine aferin , bravo deyip sınavda ekstra puan vermeyen öğretmenler hariç diğer hepsinin günü kutlu olsun.

dersten kaçıp manitasıyla fingirdeşmeye gidenler hocaya sinema ,sergi bileti göstermişse ve hoca da yine ekstra puan vermişse bu hocaların da özellikle kutlu olsun. adam o kadar emek vermiş hem manitasını idare etmiş hem de sağa sola yardıra saldıra sinema , tiyatro bileti ayarlamış o öğrenciyi de kutsuyorum sağlam iş çıkarmış. robot gibi ders anlatıp sınıftan çıkıp giden hocaların hocalıkla , öğretmenlikle ne alakası olabilir ki ?

para yetmiyor , aç kaldım diyen öğretmenlerin de öğretmenlikle alakası olamaz. eğitim işi aç kalsalar da motivasyonunu asla kaybetmeden devam eden insanların işidir. ki aç kalanı malanı da yok o ayrı mevzu.
Mezun ettiği öğretmenlerini atamayan, atadıklarına yoksulluk sınırının altında bir ücret veren layik sistemin işi " başöğretmen" mevzusu ile bastırıp dikta edeceği gün.

Ortada kutlanacak bir şey görülmüyor; ama biz, bir gün sonrasında yüzde yüzallı zamların görüldüğü yılbaşını bile kutlayacağız.
Başta kuyu abi olmak üzere sözlükteki tüm öğretmenlerimizin, atama bekleyenlerin, mezun olup kpss derdine düşenlerin, halihazırda üniversitede eğitim alan öğretmen adaylarının günüdür. Kutlarım. Eksik olmayın…