25 kasım 2022 galler iran maçı

1 /
İran milli takımının Galler'i 2-0 yenmesi nedeniyle ülke genelindeki cezaevlerinde bulunan bin 156 mahkum tahliye edilmiş. Tahliye edilen mahkumlar arasında, ülkede devam eden Mahsa Amini protestolarında tutuklanan kişilerin de olduğu açıklanmış.
Dünyadan dışlanmış ülkelerde mücadele aşkı daha fazla oluyor, Tebrikler persia. Bir de, futbolla ilgilendiğimden değil de sırf meraktan baktım nasıl giyinmişler diye. iran'lı futbolcular normal şort giymişler. Ben, diz kapaklarının üstü görünmesin diye tayt üstüne şort giyen futbolcular bekliyordum. bir de derler ki iran'da baskı var, al işte, şortunu giymiş oynamişlar.
maç sonrası, batılı muhabirlerin basın toplantısında, iranlı futbolcular ve teknik direktör Carlos Queiroz'a iran karışıklıkları hakkında sorular sorması üzerine ortam gerilmiş. portekizli hoca, “Neden Gareth Southgate’e ‘Afganistan’ı ve tüm kadınları yalnız bırakan İngiltere ve ABD hakkında ne düşünüyorsun’ diye sormuyorsunuz?” diyerek tepki göstermiş.

son derece haklı. iran'da yaşanan protestolara destek verenlerin, bayrak açıp 7/24 bunu göstermeleri gerekmiyor. insanları görüşlerini açıklamaya zorlamak faşizmdir.

git