25 şubat 2021 ermenistan darbe girişimi

1 /
paşinyan korkusuzca, ordunun karşısına dikilmiştir. zira en iyi bilen paşinyan'dır ki;azerbaycan ordusu, ermeni ordusunu tepeden tırnağa silkelediği için, darbe yapabilecek bir ermeni ordusu yoktur. aslan paşinyan. *
paşinyan'ı devirdik yaptığı anlaşmayı tanımıyoruz diyerek rusya destekli yeni bir çatışmaya gebe olabilir girişim. paşinyan'ın arkasında onu kurtaracak bir halk desteği olacağını sanmıyorum. batılıların da gazıyla ülkenin adeta varlık sebebi gibi soykırım iddiasına dayalı kısır dış politikalarından kurtulup çevreyle iyi ilişkiler kurarak biraz açılmayı deneseler bunca fakirlik içinde yaşamazlardı. bir de üstüne darbe gibi olaylar ülkeyi hep çökertir. ha az biraz güçlenseler zaten hemen saldırgan politikalarını sürdürürler, varlık sebebini ajitasyona dayandıran bir ülke olarak cılız haliyle bölgenin israil'i olmaya soyunan, daima dış güçlerin bir kozu olarak kenarda kalması muhtemel bir ülke olmaktan kurtulamazlar gibi. batıya göçerek müreffeh bir hayata kavuşmuş insanlarının lobileri de kendilerine siyasi örgütlenme olarak rant devşirir durur ancak, onlar memnun hallerinden, kalanlar sefalet içinde.
dış işleri bakanlığımız şiddetle kınamış.

bırakın ne halleri varsa görsünler.

yalnız benim anlamadığım tamam halk paşinyan'ı istemiyor da savaşta yenilen asker/ordu değil miydi , onlara ne oluyor ki.
azerbaycan'a karşı büyük hezimet yaşayan ermenistan'da ordu başbakan paşinyan'ı istifaya çağırdı. bunun üzerine başbakan paşinyan kendisine karşı bir darbe girişimi olduğunu açıklayarak halkı sokağa çıkmaya çağırdı.

haber