29 temmuz 2021 cübbeli Ahmet orman yangını tweeti

1 /
"Yangın gördüğünüz zaman tekbir getirin, zira tekbir gerçekten onu söndürür" buyuruluyor. (İbnü's-Sünnî, Amelü'l Yevm, rakam: 289-292)

hadisini referans göstererek attığı tweet.

git
Böyle cahil adamların tanınıyor oluşuna mı yanayım yoksa sözünün gerçekten dinleniyor oluşuna mı? Bizim dinimiz hiçbir zaman edilgen bir müslümandan yana olmamıştır. Bu hadisin sahih hadis olmadığını anlamak için alim olmaya ya da hoca olmaya gerek yok. Bu ve bunun gibi adamları nasıl hoca olarak nitelendirip baş tacı yapıyorlar anlamış değilim.
Savaşa giderken hazırlık yapmaya da gerek yok zaten. Bir semaver Yeter. Ona da gerek yok aslında ama bizimkiler çaysız duramaz. Bir yanda melekler, diğer yanda şehitler , yukarıda da Allah bize yardım eder. Tekbirrr Allahu Ekber.
keşke kötü amaçlı yakılan ateşlerin hemen sönmesi için kullanılacak tavsiyeler de verse hoca.
mesela felak-nas okuyorsun, ateşi yakacak kişi gidip teslim oluyor.

tanım: normal şartlarda insan içine çıkmaya yüzü olmayacak kişilerin ülkemizde her kafasına eseni söylemesine örnek tweettir.
hadisi şerif meali içeren tiwit. sizin kafanız mı güzel müslümanlar? suyun söndürücülüğüne inandığınız kadar allah'ın kudretine inancınız yok mu? allah'ın ayetinde ateşin suya dönüştürüldüğü yazıyor. subhanallah. kafayı yemiş, sıcak geçmiş bunların başına herhalde. ateşi suya çeviren allah haşa orman yangınına güç yetiremiyor mu? adam itfaiyeciler su sıkmasın ateşe doğru tekbir getirsin mi demiş? bunu mu anladınız da ağız dolusu bir hadisi şerife sövüyorsunuz? siz kimsiniz? kimcisiniz? neye tapıyorsunuz? deli misiniz nesiniz?
Yangın çıkan orman etrafındaki köylerin imamları bu rivayeti bilmiyor mu ?
Ya da üç beş ihvanınız da mı yok o civarda ?

Peki tekbir getirince sönmeyen yangın için kime olan güvenimiz azalsın.

1- Bu sözü söyleyen Resul-i Ekrem'e (sav) olamaz. zira bu imanımızı yok eder.
2- Bu sözü Resul-i Ekrem'e nispet eden raviye ve bu rivayeti eserine alan muhaddise ve bunu aktaran Alime.
Bunlara olan güvenimiz kaybetmek, diğer Ravilere ve başka muhaddislere ve rivayetlerin muteberliği konusunda ilmine güveneceğimiz başka Alimlere danışmanın önünü açar.