40 gün aç ve susuz kalmayı deneyen youtuber'ın ölmesi

1 /
Susuz kaldığı için ölen şahıs. Bir ay aç kalan gördüm de susuz durmak nedir ya. Dünyanın içilebilir su kaynaklarını boşuna harcamadığı için kendisine teşekkür etmeliyiz.
sadece kendine zarar verdiği için üzülmediğim youtuber'dır.
zamanında yabancı bir youtuber takipçilerinin isteği üzerine kız arkadaşını soğukta balkona kilitlemiş ve ölümüne neden olmuştu.
bu en azından sadece kendini gebertmiş.
diğer youtuber'lardan da aynı performansı bekliyorum.
ortada bir yaşamın bitmesi durumu var ve bunu takipçi uğruna yapmış olduğu gayet açık. elinde imkanı varmış ve dürüst davranıp yemeyip içmemiş kamerayı kapattığı bir anda yiyebilirdi, iradesi dolayısıyla tebrik ediyorum ama dünya da bir çok insan açlık neticesiyle ölüyor. Bu çok garip bir ikilem etik burada başlıyor arkadaşlar. Bu dünyanın sırtını döndüğü bir gerçek.
ölen cana insan üzülemiyor çünkü kendisi göze almış ve bir kumar oynamış aslında kumarını da kaybetmiş ama yine de yutkunamıyorum bir yumru var. Çünkü dünyanın artık ne kadar bataklığa boğulduğunu görüyorum. bir yanda keyfen ölen insanlar var, onun ölümünü destekleyen insanlar var. her bir izlenme her bir yorum onun hastalıklı düşüncesini besleyip böyle bir eylem yapmaya itmiş...
zaten afrikadaki açlar falan o konuya girmeyeceğim dünya orayı unutalı çok oldu ama sosyal medyanın getirmiş olduğu bu çeşkemeş ciddi bir sorun artık.
Youtube'da çok sayıda aboneye sahip olan vıygranovakiy, 40 gün aç ve susuz kalabileceğini iddia ederek, mart ayında moskova'da deneyine başlamış.

Deneyinin 10. gününde kötüleşip şehrin atmosferinin kendisini rahatsız ettiğini söyleyen youtuber, aphazya'ya geçerek meydan okumasına burada devam etmiş.

Yirminci günde tokluk hissi duyduğunu ileri süren vıygranovakiy, kilo verdiğini ve fiziksel bir aktivite yapmak için enerjisi kalmadığını söylemiş.

Otuz beşinci günde neredeyse ölmek üzere hissettiğini belirtmesine rağmen devam eden youtuber, şunları söylemiş:

"nasıl mı geçti? Bu sadece bir oyundu. Çok ilginç bir deneyimdi. Yemeğe karşı bir çekim hissetmiyorum. Vücudum tamamen yenilendi, her bir hücrem."

Ancak daha sonra tanıdıkları sosyal medyada yaptıkları açıklamada youtuber'ın aç ve susuz kalma sürecinden çıkmak üzereyken hayatını kaybettiğini yazmış.

Youtuber'ın kesin ölüm nedeni ise henüz bilinmiyormuş.

Ne diyeyim, Allah'ın verdiği 1400 gram beyni kullanmayı reddetmek bu olsa gerek.