7 aralık 2021 borussia dortmund beşiktaş maçı

1 /
Şampiyonlar ligi tecrübesi olan bir TD ile bu sezona başlamak varken (hem de hazır sergen hocanın sözleşmesi bitmişken) (bkz: slaven bilic) duygusal davranıp devam kararı alırsanız sonuç negatif olunca hüzünlenebilirsiniz. Neyse olan oldu bir beşiktaşlı olarak tavsiyem önce Teknik direktörün sonra yönetimin istifa etmesi ve yeni bir jenerasyona geçilmesidir. Özellikle borç batağındayken alt yapıya yönelip fazla para harcamadan düşük bütçeli bir takım kurulmalıdır. Her şey şampiyonluk değil, zaten 10 senede 1 kez ya da 2 kez şampiyon olabiliyorsunuz. Güzel bir genç jenerasyon ve düşük maaş bütçesi ile zaten takım oturunca 3 4 seneye şampiyon olunur. Feda sezonu örnektir.
bu gruptan en kötü 2. çıkarız diyenlerin şampiyonlar ligini sonuncu ve -16 averajla bitirdiği gecenin maçı.

+18 ibareleri yayınlanması gerekirdi aslında.

geçen senenin şampiyonu 1 şut çekmiş o da isabetsiz XD

ülke puanını hiç ettiler.

yazıklar olsun.

Beşiktaş'ımızın 5-0 kaybettiği maç. Vallahi bravo. Eşsiz bir performans.

Sorun neydi? Sahada yeterince Kenan, Mehmet ve welinton yoktu. İlk yarıda welinton bir de kırmızı kart görünce, welinton eksikliği iyice arttı. Bu yenilgi yönetime yazar. Sergen'e acil beşer tane daha welinton, Mehmet ve Kenan alınmalı...
Beşiktaş'ımızın ilk 11'i şöyle:

Ersin, necip, welinton, montero, umut, josef, mehmet, can, Kenan, larin, batshuayi

Sergen, dinamik kadro çıkardığını söyledi, ama sanki haftasonu ligde çıkacağı maç için rotasyona gitmiş gibi görünüyor... şu kadronun izahı bu...
Beşiktaş' tan bu yıl umudum vardı. Batsuayi, texeria, pjanic gibi transferler avrupa'da bir şeyler yapabilir havası veriyordu. İlk iki maç yenilseler de tamamen ümit kıracak bir oyunları yoktu, sporting maçları atak seven ama bunu geride açık vererek tatsız bir hale dönüştüren Beşiktaş gerçeğine alıştırdı. Nitekim ligdeki durum da bunu gösterdi. Psikolojik süreçler derken iyice düştüler. Bugün rahat mağlup olurlar gibi görünüyor.
2021-2022 şampiyonlar ligi sezonu'nun sevdamız beşiktaş adına son maçı. grupta henüz puan yüzü görmedik. muhtemelen bu maç sonrasında da değişen bir şey olmayacak puan durumumuzda. halbuki 4-5 sene önce, necipli yedek kadromuzla, leipzig gibi bir takımı deplasmanda tokatlayabilmiştik ve namağlup grup lideri olarak gruplardan çıkabilmiştik. türkiyemizde zaman normalden katbekat hızlı akıyor azizim. ulan bir takım bu kadar kısa süre içinde bu kadar değişebilir mi? normal demokrasilerde, normal cumhuriyetlerde bu mümkün değil. neyse maç saat 23:00'da başlayacak ve exxenspor kanallarından birinde yayınlanacak. rakibimiz dortmund'un da hiçbir amacı yok bu maç özelinde. üçüncülükleri garanti durumda. bundan mütevellit maça asılmazlarsa belki bir puanı kotarabiliriz diye umut ediyorum. fakirin ekmeği umut kirve. ulan eskiden bazı özel maçları halkımızla iç içe olmak açısından gider kahvelerden birinde veya bir kafede izlerdim keyiflenirdim. bu sene bu keyfimize de limon sıktı beşiktaş. iyice işkenceye döndü beşiktaş maçı izlemek. yıllar önce dinamo kiev maçı için çok heveslenmiştim berabere bile kalsak gruptan çıkıyorduk ve 6-0 yenilmiştik. hala aklıma o işkence maçı. umarım uefa ülke puanına ufacıkta olsa bir katkısı olur maç sonunda bizim katır topçuların.