7 bin lira geliri olan vatandaşın validen yardım istemesi

1 /
işte böyle böyle gerçek yüzümüzü kabul edeceğiz.
arkadaşım bu insanlar bu toplumun gerçeği, 7 değil 17 bin geliri olup neler neler peşinde koşan insanlar var. belediye yardımları, kamu binalarının sarf malzemeleri vs. adam telefonunu postanede şarj etse kendini karda sayıyor.

trt arşivin 70 li yıllardan yaptığı paylaşımlarda bir mucize var. aynı demografik yapıda, aynı mesleği icra eden aynı yaşta cinsiyette insanlar 50 yıl önce bambaşkaymış. vallahi onlara bakınca bugün yaşayanlar olarak başka bir tür olduğumuzu düşünüyorum. daha ilkel bir tür. yani biz ilkele doğru hareketi başarmış, bir mucizeye imza atmışız.
Hakkıdır canım aa, vermeyen utansın, heeç. Vatandaşın yaşam şartlarına göre yetmiyordur, olabilüü.

Bu arada bu araştırmalar keşke daha da derine inecek seviyede olabilse ama ne mümkün. Hele evine üç ekmek girse şükredecek aileler varken. Çünkü geliri olsa da bi ekmeğe muhtaç insanlar var. Görüntüde geliri var gibi gözüküp ama gelirini gasp edenler. Vb.. Böyle gasp durumları da tesbit edilebilse keşke. Özellikle yaşlılar için.
zonguldak'ta olan olay.

kadının yardım alamadığına dair valiliğe başvurması üzerine valilik sosyal yardımlaşma vakfı müdürü recep civelek'e vatandaşın neden yardım alamadığını sordu. civelek veliliğe verdiği cevapta vatandaşın evine 7 bin lira girdiğini söyledi.

haber