7 mayıs 2021 süleyman soylu'nun bana göre suç açıklaması

1 /
Yerinde bir açıklama. Anayasaya uymayan, hukuk devletinin içine eden bir zihniyet kafasına göre suç isnatında bulunabilir. Şehidin tabutuna yaslanarak siyasi demeçte bulunmak da bana göre suç. Ama işte hukuk sana göre bana göre değil.
6 mayıs akşamı 24 tv'de yapılan yayında süleyman soylu tarafından yapılan bir açıklamadır. Başlığı ve düşüncelerimi #7035431 no'lu tanımda zaten yazmıştım. Konuşmanın ilgili kısmını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

edit: sayın yazar ile konuşmamızdan sonra entry'nin kalan kısmını sildim. Kendisine ayrıca teşekkür ediyorum, bizler çoğu zaman unutuyoruz ancak karşılıklı oturup konuştuğumuzda çözülmeyecek mesele yok.*

Bir şey ahlaki olarak suç olamaz. Suç yasal bir şeydir. Ahlaki kurallara uygun olmayan şey ahlaksızlık olarak değerlendirilebilir, kötü olarak değerlendirilebilir, terbiyesizlik olarak değerlendirilebilir, en kötü günah olarak değerlendirilebilir. Ama suç olarak değerlendirilmez. Çünkü suç hukuki olarak düzenlenen bir durumdur. O yüzden sayın içişleri bakanı yanlış kelime kullanmış.
yalan haber ve başlıklarda bugün.
adam tam konuşmasında bunun ahlaki olarak bir suç ama anayasal olarak yükümlülüğü olmayan bir şeydir diye anlatıyor. fakat manipülasyon yapmak isteyenler sadece t24, sözcü falan okudukları için idrak edemezler.

edit: bir arkadaşın entrysi üzerine, kullandığım kışkırtıcı bir sıfatı değiştirdim. fakat görüşüm sabittir.