8 mayıs 2021 camilerin israil'i lanetlemesi

1 /
2 gün sonra hükümet sözcüsünün çıkıp israil devleti bizim dostumuzdur demesiyle mevzu tatlıya bağlanır. git

filistin meselesi satılalı çok oldu baylar bayanlar, mücahitler epeydir beyaz range roverlarıyla ihale kovalıyor malum. bizim "mücahitleri" geçtik filistinlilerin kendileri bile paranın sıcak yüzünü gördü. coca-cola filistin istihdamında ve ekonomisinde ilk 3 sırada.
git
Belki kulağa çok marjinal geliyor ama bizim sözde muhalefet yarın hükümet kurarlar ise unutun mescid-i aksa ve Kudüs'ü. Bunlar para için ABD ve İsrail yalakası politikalar izleyecekler.
Sallama ulan diyenler için, boraltan türküsünü dinlemelerini öneririm. Müslüman kardeşlerimizi bırakın, Azeri türk'ü kardeşlerimizi sırf Rusya ile aramız açılmasın diye ölüme yolladık.
Bize sığınan kardeşlerimizi Rusya'ya geri yolladık ve kafalarına sıktılar.
Türklerin politikası güçlüden yana olmak değil, haklıdan yana olmak olmalıdır.

Alçak insanlar için söylüyorum, Umarım onların yaşadıklarını yaşamadan ölmezsiniz.
israil'in varlığı bırakınız arapları yurt dışında yaşayan filistinlilerin bile umurunda değil. yurt dışında bazı dilde muhafazakar türk arkadaşlar filistinlilere bu konuyu açıp destek mahiyetinde bir şeyler söylemek istediklerinde filistinliler mevzuya soğuk bir kayıtsızlıkla yaklaşıyor. zira on yıllardır süre bu kirli savaş herkesi bıktırmış vaziyette. israilli de filistinli arap da barış istiyor. öte yandan her iki tarafta da ipleri geren aşırı uçlar var. netanyahu ya da diğer sabık sağcı israilli politikacılar özellikle doğu avrupa ve rusya'dan sürekli yahudi göçmen getirtiyor. bunlar daha fanatik ve azgın diyebileceğimiz tipler. öte yandan filistin tarafında artık el fetih'in bir etkisi yok gibi. her şey radikal islamcı grupların kontrolünde. onlar da bu karlı savaşın sürmesini varlık sebepleri olarak görüyorlar. sizin mücahit bildiğiniz adamlar eylem yaparken kadın ve çocukları öne sürüyor ki israil askeri silahlı karşılık verdiğinde masumlar vurulsun.

camiden sela okuyup beddua etmekle israil'in kahrolmayacağını tabi ki okutanlar da biliyor. türk halkı genel manada filistinlilere sempati duyar kalben de destekler ancak ihvancı türk hükümetinin derdinin sadece ben buradayım deyip alan doldurmak ve kemik kitlesini teyakkuzda tutmak olduğunun da farkındadır sanırım. zira halk çok akıllı olmasa da kurnazdır. israil'e yönelik tavırda söylem ve eylem bazında farklılığın uçurum düzeyinde olduğunu maaşlı trol yahut gözü dönmüş bir partizan değilse herkes anlayabilir.

islamcılar bir gün tüm müslümanların ayaklanıp ellerinde taş ve sopalarla yahudileri öldüreceği bir ayaklanma hayal ediyor olabilirler. ancak tanrı'nın reel dünyasında işler öyle yürümüyor. eğer bugünkü diyanet etkinliğine buna masum bir iç boşaltma olarak bakarsak tabi ki herkes rahatlamak için böyle beddua seansları yapabilir. yaşadığımız şey sadece 25-30 sene önce meydanlarda cuma namazından sonra toplanıp abd ve israil bayrakları yakan kitlenin bugün ülkenin yönetici kadrosunda olmasından ibarettir. meydan boşalınca herkes kendi hayatına bakacaktır. tıpkı filistinliler gibi tıpkı israilliler gibi.
Halbuki ticaret hacmimizde 6 milyar dolara çıkmıştı. En çok ticaret yaptığımız ülkelerden biri oluyordu. Ama inşallah bu lanetleme bu ticaret hacmine zarar vermez de ekonomimiz daha da kötüleşmez.
Camiiden ancak mescid- i aksa'ya seslenebilirsin baboo.

1000 sene yattın, uyudun, üfürdün; fakire, yetime, işsize yardım etmemek için "salat" kavramının anlamını değiştirdin.

Yahudi'nin yaptığı asırlık planları kader gibi yaşadın. Cemaat lideelerini ve şeyhleri Allah ile arana aracı ettin.
Şimdi ağla. Bunlara mustehaksın.
ekşi sözlük bazı haşerelerin zoruna gitmiş olan olaydır.
bu tür ırklar bir de insan hayatına saygıdan , özgürlükten bahseder. mesela , hani, adam ben israil'i destekliyorum diyecek kadar küstahlık yapacak kadar özgür. insanların zulmüne klavye başından taraf olacak kadar rahatı yerinde. ulan bu nasıl bir tezat .sen kimsin ki bu tür muameleleri takdir edeceksin , küçücük çocukların ölümüne bile sebep olan olayları savunacaksın sonra da insan haklarından , insanlıktan bahsedeceksin. bu tür mahlukatların desteği sayesinde terör var. bunun filistinle de ilgisi yok aslında. yaşadığı ülkenin çoğunluğuyla ilgisi hayalleri bunlar. rahat batıyor çünkü. Müslümanların ölmesi ,zulm görmesi onu zevkten dört köşe yapan. işid sadece müslümanları öldüren bir terör örgütü olsaydı bunlar için terör örgütü değil ruhlarını okşayan kişiler olacaktı.hani tam israil yönetiminin ihtiyacı olun varlıklar. ya da bu devletin başına geçip akla hayale gelmedik hayvanlıkları topluma kazandırmayı seve seve savunacak olan aslında kıyaslaması hayvanlara hakaret olan bünyeler.