8 mayıs 2021 Galatasaray Beşiktaş maçı

1 /
3-1 galatasaray'ımızın "üstünlüğüyle" biten karşılaşma. maç hakkında konuşacak çok şey var elbette teknik taktik yönü. gedson, taylan, marcao gibi oyuncularımız muhteşem bir performansları vardı, babel'in delmeleri vs. ligin ilk yarısındaki maç gibi ghezzal'ın kilitlenmesi durumunda ortaya daha normal bir takım çıkacaktı ki, bu sefer sanırım biraz öyle oldu yani hiç olmazsa akıl ettiler diyelim. ceza sahasına ortalar, topla buluşmalar vs birçok noktada galatasaray daha iyiydi diye hatırlıyorum, istatistiklere tekrar bakmadan, maç esnada izlediğim ve çıkan notlar sonucunda aklıma gelenler. maçta kırmızı bekliyordum ki çıkmaması sürpriz oldu, hem bizden hem rakipten. geri kalan noktada ilk yazdığım tanım gibi bilinmez denklemdeki bilinmez fenerdi ve maçı aldı. son 2 maç deplasmanlar evler bakalım neler olacak.

ayrıca bahsetmeden geçmek istemiyorum. galatasaray takım savunması anlamında muhteşem bir iş çıkarmıştır, bakınız otobüs değil, takım savunması yaparak yaptı bu işi. elbette gedikler oldu fakat takım olarak gereken kapatmalarda yapıldı.

tebrikler cimbomum.(bkz: saha içi)
Galatasaray'ın zayıf rakibine acımadığı maç.

Galatasaray teknik direktörü kazanırlarsa alkışlarız ellerini sıkarız demişti. Beşiktaş başkanı alkışlayacaklar tabi gibi küstah açıklama yaptı. Orda olay koptu. Mayıs ayı ve tahrik edilmiş bir Galatasaray acımaz.

Tebrikler Galatasaray. İkili averaj eşit. Fikstür avantajı var. Hadi bakalım.
sergen hocamın dizler hafiften titreşim modunu açtı gibi. bütün türkiye ikili averajda deplasman kuralı var mıydı onu googlelıyor şu an ama gassaray'ın genel averajda da işi zor. gaassaray fener'e şampiyonluk bağışlarsa çok komik olur yalnız.

git
5-6 hafta önce olsaydı Beşiktaş bu maçı kazanırdı ama şimdi kazanamadı. Beşiktaş kritik haftalarda büyük maçları kazanamıyor çünkü halen daha büyük bir takım değil. Şampiyon olur, avrupa'da başarı da elde eder ama bu tarz maçları kazanmadan ben Beşiktaş'a büyük takım demem.
günün maçı. tarafımız belli, sevgimiz belli. sonuç kendi adıma hiçbir şeyi değiştirmeyecek, şuraya gelene kadar zaten biz elimizle alıp verdik. galip gelmiş olsak bile fener'in durumu var vs. kırk bilinmeyenli denklem.

neyse.

vurduğun gol olsun galatasaray'ım.
Ligin son düğümünün atılacağı mücadele. Ligin ilk yarısındaki maçı 2-0 kazanan beşiktaş haliyle kontrollü şekilde maça çıkacak.

Şampiyonluk ümitlerini son 2 maça çıkarmak isteyecek Galatasaray'ın en kötü 2 farklı kazanması gerekiyor. Bununla birlikte 7-0'lık Hatay galibiyeti ile sadece 4 puana ihtiyacı olan takımımızın belki de en stressiz şekilde çıkacağı derbi mücadelesi olacaktır.

🔥Beşiktaş - G.Saray ile oynanan son 8 maç

✅G.Saray 0-1 Beşiktaş
✅Beşiktaş 3-0 G.Saray
❌G.Saray 2-0 Beşiktaş
✅Beşiktaş 1-0 G.Saray
❌G.Saray 2-0 Beşiktaş
✅Beşiktaş 1-0 G.Saray
🤝G.Saray 0-0 Beşiktaş
✅Beşiktaş 2-0 G.Saray

Fenerbahçeli arkadaşların haftalardır beşiktaş'ın rakibini tutma sevdasından vazgeçeceği döneme geliyoruz. Galatasaray ve fenerbahçe' nin mevcut durumda rekabet etmeleri gereken durum şampiyonluktan öte şampiyonlar ligine kalmak olacak.

Bu açıdan olası beraberlik beşiktaş'ın şampiyonluğuna, fenerbahçe tarafında ise ikinciliğin garanti alınmasına sebep.

Oynanan oyun kalitesi, akışkanlık, orta saha ve forvet kalitesine bakınca maç yüzde 51 beşiktaş' ın gözüküyor lakin sonuçta bu derbi her durum söz konusu olur. Hakemlerin yavşaklığından bıkmış 3 büyük takım olarak maçın konuşulmasını temenni ediyorum.

Bu arada (bkz: göreceğiz cumartesi ne olacağını) tam sözlükler için oldu (swh)