aşk karın doyurmaz

aşkın yenebilen bir şey olmadığını anlayan kişi söylemi. fakir fukaraya aşık olmanın yasak olduğunu anlatır.
devamını gör...
biz de aşksız doyuruyoruz karnımızı. bu yuzden yedikce doymuyor yine yiyoruz.

en sevdiğimiz şeyleri yiyoruz ve yine de mutsuzuz. çünkü aşktır guzel yapan herşeyi.
devamını gör...
aşkın amacı veya sonucu karın doyurmak olmadığı için aslında söylemesi beyhude sözdür. fakir biriyle evlenmek isteyen genç kızlara söylenir mesela genelde, aşk karın doyurmaz yavrum gel vazgeç denir fakat zaten, kız da demiyor ki anne ben aşık olduğumdan bu fakirlik bitecek hep et yiycez, kız diyor ki anne ben aşkın aç halini seviyorum.
devamını gör...
evlilik öncesinde maddiyata göre değerlendirme yapan ebeveyn nasihatidir. bazen maddiyat iyi olup, sonrasında başa gelecek olan ekonomik kriz her şeyi değiştirebilirken, bazen de sevgi pıtırcığına bürünen aşk; bir takım kırgınlıklarla anlamını yitirebilir. ebeveynler kısmen haklılardır; aşk karın doyurmaz fakat her tok olan da mutlu değildir. bu da hayatın dip notu...
devamını gör...
gelir dağılımı adaletinin sağlanamadığı toplumlarda sınıf farkının ortaya çıkması sonucu, ebeveynler tarafından dile getirilen gerçektir.

zengin çocuğu zübbeler götürüyor taşra delikanlılarının gönlündeki leylaları. üni' de evlenmek için anlaşılan kızı ailesi vermiyor gence, işi olmadığı için.

düzen bu.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.