aaahh belinda

1 /
başrolünde müjde ar'ın oynamış olduğu atıf yılmaz filmidir. film, psikolojik gerilim filmi olup tıpkı müjde ar'ın "teyzem" filmi gibi bir jenerasyonda travmaya yol açmıştır.
kimi yeri akıcılık namına yavaşlasa da dönemine göre oldukça iyi günümüze göre değerlendirirsek baştan sona izleten iyi filmlerden.şu filmsizlikte tavsiye edilir.
1986 yapımı atıf yılmaz klasiğidir. toplumun kadınlardan beklentisinin fazlalığı ve kadınların bu doğrultuda gördüğü sosyal, ekonomik, psikolojik, duygusal, fiziksel şiddet özetlenmistir. özellikle geçiş toplumlarında kadının ekonomik özgürlüğünün olmasının bile onu bu şiddet sarmalından kurtaramadığı gösterilmiştir.
filmde dikkatimi ceken baska bir husus günümüz ile kıyaslandığında hulusi ve naciye'nin karı koca çalışan bir çifte göre ekonomik durumlarının kötü olmasıdır. günümüzde banka çalışanı- memur bir çift cok daha yüksek bir refah seviyesinde yaşıyor.
başrolde müjde ar'ı görebileceğimiz 1986 yapımı psikolojik gerilim filmi.

bir reklam filmi için gittiği sette kendisini rolüne fazla kaptıran karakterimiz, girdiği rolden bir daha çıkamıyor. yaşadıklarını böyle bir gergin bekleyişle, çaresizlikle, kabullenemeyişle izliyorsunuz.
önerilir.
lakin izledikten sonra bir süre köpüklenirken gözlerinizi kapatmayıverin. insan korkuyor.

bir de ağzınıza şey pelesenk oluyor, şey:

evvel zamaaan iiçiiiinde vaaaarmış bir bir dunganga
aaalıırmış çoocuklaaarı ataaarmıış seeepeeetinee
yaapaarmış heep dunganga dunganga dunganga!