abdulmetin balkanlıoğlu

1 /
Abdülmetin Hoca olarak tanırız kendisini. Muhteşem sohbetleri vardır. Vücut dilini çok iyi kullanır. Radyodan değil de canlı canlı dinlemek gerekir. İkisi de muhterem Mahmud Efendi'*nin talebesi olmasına rağmen, diğeri*nin bu kadar ilgiye mazhar olduğu halde, kendisi için sadece bir entry girilmiş olduğuna şaşırmış olduğum güzel insandır. Demekki popüler olmak başka bir şey.
ismailağŸa cemaati nin en güzide ve en öne çıkmayan hocası.
hem bilgi birikimi, hem kültürü, hem müslümanların içinde bulunduğŸu durumu değŸerlendirme feraseti , hemde insani ilişŸkileri açısından mensup olduğŸu camiadakilerden 2-3 numara büyük abi.
İlginç bir hoca.
bir tiyatrocunun, tiyatro tiradı okuması havasında vaazlar veriyor. jestler, mimikler, el kol hareketleri, yerine göre sesini yükseltip alçaltmaları vs. sanki tiyatro eğitimi almış gibi. Bu haliyle duyuları ve duyguları manipüle ederek aklı devredışı bırakmaya çalışıyor izlenimi veriyor.
Kendisiyle alıp veremediğim bir şey yok ama, lüzumundan fazla heyecanlı ve lüzumundan fazla profesyonel olan kimselere karşı önyargılıyım.
şu âhir zaman da eşine az rastlanır âlimlerdendir.

masal anlatmayıp, inandığını anlatıyor olması uslûbundan belli. allah sayılarını arttırsın.

ordu valisinin kardeşidir.
birçok vaazını dinledim. coştukça saçmalayan bir şarlatan. eğer söyledikleri inandıkları ise cahilin teki yok eğer inanmadan söylüyor ise tam bir islam düşmanı.

bir müslüman olarak hakkımı helal etmiyorum bu tiplere.
samimiyeti ve sempatik tavırları ile çok sevdiğim güzel insan. metin hoca gibi şeker bir adama bile tahammülleri yok bazılarının. gerçi aynı tipler cevat akşit hocaya bile en iğrenç şekilde saldırmışlardı. allah, yüzündeki tebessümü dünyada ve ahirette daim kılsın inşallah.