abdulmetin balkanlıoğlu

1 /
Kendisini darbeden sonra cemaatcilerin karıları kızları malları size helaldir demesiyle hatırlıyorum. Sanıyorum kendisinde cemaatin dinden çıktığı algısı olusmus. Artık nasıl oluyorsa. Malum müslüman birisine kâfir demek sizi kâfir yapıyor. Neyse bakın iktidar kavgasiyla birbirlerimize kâfir demeyelim. Iktidar kavgasına giren ilk müslümanlar değiliz. Daha önce de çok oldu. Ama onlar kâfir ilan etmediler karşı tarafı. Umarım kâfir olmamistir. Ama gene umarım Allah kabirde azap ediyordur. Bu yüzden Allah'a inanmiyor muyuz. Bilmiyorum belki tövbe etmiştir. Ömer Döngeloğlu hoca da atıp tutmuştu darbeden önce sonra koronodan öldü. Ama pişman olmuş diye duymuştum. Allah taksiratini affetsin.
Rahmet olsun!

--- alıntı ---

Biraz daha kendimizi yakamızdan tutalım, toparlayalım. Ona buna kafa takmak yerine kedimize kafa takalım, iki yakamızı bir araya getirelim. Kefenin beyazlığına göre kendimizi beyazlatmaya çalışalım. Kendimizi kabre göre, Mevlâ’ya göre ayarlayama, yani ölüme ve ötesinde biraz dahaya çalışalım.


--- alıntı ---
bu hayatımda tanımadığım, konuşamadığım için çok az pişmanlık duyduğum insan vardır, çok az.
biri de bu adam oldu ey sözlük...

hayattayken değil, rahmetli olunca sohbetlerini dinlemek nasip oldu, vaaz verdiği camiinin yanından kaç defa geçmişim de bilmeden içine girmemişim.
bilmeden, tesadüfen olsun arkasında namaz kılamamışım.

dakikalar, belki saatleri buluyor bu mübarek insanı dinlerken kaptırıyorum kendimi.
soğuk nevaleyimdir normalde, tutulmam kolay kolay lakin sevdim ben bu adamı.

bu şeyhciler, şuncular, buncuları yolda görsem yolumu değiştiririm ama bu adamın sohbetinde bulunamadığım için eksik hissediyorum, çok eksik!

allah sana rahmet etsin.
allah cümle islamı alemi içinde de seni efendimize komşu etsin.
'bu dünyadan gider olduk, kalanlara selam olsun, bizim için hayır dua, kılanlara selam olsun' ilahisini okuyup 'babamın öldüğü yaşa 7 yaş taktım ben, hepimiz gideeceğiz. Allah bizim dostumuz, hepimizi affeder hiç takmayın' diyeli daha 1 ay bile olmamış, Rabbim içine düşürmüş belli ki o kutlu yolculuğunu.. (24 mayıs 2018, aşağıdaki linkte videosu mevcut)

Bu sözlerin üzerine umre yapıyor, peşine mescid-i nebevi'de itikaf yapıyor, inşaAllah tertemiz şekilde yurda dönüyor, 2-3 gün geçmiyor öğle namazını kılarken kalp krizi geçiriyor. hastaneye kaldırılıyor, son anlarını yaşarken belki bilinci bile kapalı ama elinde hala tesbihi, zikirle uğraşıyor.. vefat ediyor, vefat haberi geldiğinde kendisini hiç yüzyüze görmemiş müslümanlar hüngür hüngür ağlıyor sanki yakın akrabasından birisi vefat etmiş gibi. yıkanıp kefenleniyor ve yüzünde nurlu bir tebessüm hali.. cenazesine yüzbinlerce müslüman katılıyor, ona şahitlik ediyor.

Rabbim, davasına sahip çıkan hiç kimseyi sahipsiz koymaz ve ona kafirleri düşman, müslümanları dost eder. bu dünyada bile böyleyken, Hocanın ahiretteki mükafatlarını düşünüp gıpta ile bakıyorum, ve dua ediyorum, biz onun gibi olamayız ama ona düşen şu rahmetten bir miktar damla bile üzerimize düşse inşaAllah biz de kurtulanlardan oluruz.. Seni Allah için sevdik Hocam, belli ki Rabbim de seni çok sevmiş, elhamdülillah..

Hepimiz gibi onun da günahları vardır, Rabbim o günahları yok saysın, mağfiret eylesin. Yukarıda yazdığım rahmetin kat be kat fazlasını da yaşatsın, her bir sevabına binlerce milyonlarca kat fazlasıyla mukabele eylesin.

Allahu Teala senden ebeden, daimen razı olsun Hocam, yolun açık, nur, kutlu olsun, yoldaşın Efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem ve cümle nebiler olsun.

git
kendisinin haberdar olduğu veya cenazasine katıldığı her mevtanın ardından sadaka verdiğini öğrendiğim muhterem zat. ve bilenler örgütlenerek bunu yaymaya ve onun adına sadaka vermeye davet ediyorlar. bir iyiliğe sebep olmak, özgün yani kendince hayata anlam bırakmak. ne güzel...