açılın ben sözlük yazarıyım

1 /
Henüz bu konuma gelmek için en az 10 fırın ekmek yemem gerektiğini düşündüğüm için kuramayacağım cümle. Ancak bu cümleyi kurduğum zamanlar gelirse eğer, işte o günlerde söyleyemeyeceğini düşündüklerimi hatalarından dolayı eleştirirken aynı hataları yapmamış olacağım günler olacağına eminim...

(bkz: eleştiri yapmak)
güçsüzün, ezilenin, mazlumun, garibanın en yardıma muhtaç anında güneş gibi doğan bir kişinin kendini ifşa etme pahasına söylediği söz öbeği; "açılın ben sözlük yazarıyım".

Hakikatlerin söylenmesi, gerçeklerin su yüzüne çıkması için, kimsenin söyleyemediğini söyleyebilmek, yalancının yalanını ortaya çıkarmak için bizler hep buradayız.
O sebeple şu an saat 05:18'de ayaktayım. Kırmızı pelerinim gömüldüğüm koltugun ucunda arkadaşlar. Ya başka ne olacaktı?
~~~~~~~~~~~

Sözlük camiasında klasiktir ya, bir "elma" üzerinden sözlük kural kaideleri açıklanır. Efenim bende şu masum 'elma' üzerinden örnekleme yapacağım:

Başlık : elma
Tanım : en sevdiğim elma, hele kabugu soyulmuşsa.

Bakın arkadaşlar bu bir tanım değildir. Normalde silinmesi icab eden saçma bir çöp yığınıdır. bunu bilmem kaç yıldır şu mecrada kayıtlı biri yazabiliyor. Biz de okuyoruz. Gözüme yorduguma değmedi. O başlığı açtıgımda başlık hakkında edindiğim tek bilgi sayın yazarın en sevdiği meyve oldugu bilgisi. Elbette eksiledim. En sevdiği meyveye karşı oldugumdan ya da elmaya olan düşmanlığımdan değil, "açılın ben sözlük yazarıyım" dememesi gerekliliğinden. Bilmem anlatabildim mi? Başka rahatsız olan var mı?