acz ve fakr

1 /
ekşi sözlük'te ''Mahmut efendi'nin cenazesinin korkutuculuğu'' başlığıyla sosyal medyayı sallamış kullanıcı adı. Aklıma direkt bizim bu acz ve fakr geldi dedim trollemiş adam. Twitter'larda ''vay efendim kemalistler filanlar nasıl da korkmuşlar'' gırla gidiyor. Bir kere acz ve fakr kullanıcı adı pek öyle kemalist birisini çağrıştırmıyor. Bu acz ve fakr ya da değil ama bence adam trollemiş.

şöyle alayım ;
oyle sozlukten tanirim kendisini. cokca bos laf edilen bir ortamda okunasi seyler yazan birisi. yani oyle sahsi bir baglantimiz yok, sozluk uzerinden tanisiyoruz. eskilerin, tesehhud miktari dedikleri kadar bir tanisiklik iste.

zaten kafaya takmiyor ya ben yine de soyleyeyim: kafaya takma ustad yalansa iftira atiyorlar -ki ben oyle dusunuyorum- dogruysa dedikodu yapiyorlar.
içti mi içmedi mi bilmediğim fakat içerse ne olur diye merak ettiğim yazar. hayır yani nedir bir zirveye gidip içmiş olmak? bengi yıldız ın bodrum sefası mı lan bu? niye bu kadar büyüyor ki bu? sen çık aradan yeniçeri diyorsunuzdur muhtemelen. neyse.