afganistan

1 /
paktika eyaletinde meydana gelen 6 büyüklüğünde deprem sonucu binden fazla kişi vefat etmiş binlerce de yaralı var. henüz ulaşılamayan bölgeler var ve ölü sayısı artacak. allah yardımcıları olsun.
ABD öncülüğünde batı koalisyonunun ülke olmaktan çıkardığı bir başka halkı müslüman ülke.

ABD çıkıyorum dedi ve tahliyeler başladı. Bu ay sonuna kadar çıkması lazımdı. Çok trajik görüntüler ortaya çıktı ki aslında hikaye başından beri öyleydi.

Bugün daeş 5-6 kez bombalı saldırı yaptı. Hala devam ediyor. En az 15 civarı ABD askeri öldü, yaralılar da var. 100 e yakın sivil Afgan.

Bu saldırı kimin planı bilmiyoruz. Daeş i kim kurup piyasaya sürdüyse sadece onların kontrolünde değil kim ele geçirirse onlara çalışan mobil bir örgüt. Çok kompleks bir yapısı var ve şimdilik durdurulamaz olarak kurgulanmış.

ABD batı menfaatleri için kurgulandı ancak şuan Joe biden zor durumda. İç hesaplaşma veya hem iç hem de dış hesaplaşma?

Türkiye dün çıkma kararı aldı. Muhtemelen istihbarat almışlardır. Aynı istihbarat ABD de yok muydu? Elbette vardı. Ancak bu operasyonu ellerine yüzlerine bulaştırdılar. Çok soru işareti var.

Peki Taliban ‘a fırsat verecekler mi? Bakıp göreceğiz.

Bu gece de Afganistan cehennem gibi.
sabahtan beri "afganistandaki kadınları kurtaralım onlar için kampanyalar başlatalım" gibi tweet ve görseller görüyorum. siz kadınları düşünüyorsanız evvela devletinizin resmi bir şekilde işlettiği kapısında kolluk kuvveti bekleyen genelevlerinizden başlayın.

değil mi ki sizin iğrenç sisteminizin reklamlarında kadın bir çubuk kraker (crax) çıtırtısına kırıtacak kadar aşağı görülen. değil mi ki sizin iğrenç kapital düzeninizde kadın, bir parfüm(axe) sıkıldı diye gökten yağarak düşecek kadar basitleştirilen. değil mi ki sizin pislik necis reklamlarınızda yenilen bir dondurma(magnum) ile kadın metalaştırılan.

müslümanlara ahlak satmaya kalkmayın necasetler. sizler yerinizi bilin. müminler kadınlara nasıl davranacağını bilir ve kadına vereceği değeri de.

tanım: fıtratı bozulmamış bir çok güzel müslümanın yaşadığı hadislerde ehlinin övüldüğü ve kıyamete yakın islam adına güçlü orduların çıkacağı müjdelenen topraklar.