ağır abla

1 /
çok sık şu tabiri görmeye başladım. ağır abla? sesli söyleyin lütfen, kulağa ne kadar eğreti geliyor. ağır abla etiketini (ki bunu bir statü, kazanım, bir çıt birilerinden üstün olma, kapsayıcı türde söylediklerini görünce..) edep ile değiştirirseniz, kimseye heyt höyt , bana baah baana yapmadan yani istemeden, kurgulamadan, plan yapmadan, zorlamadan, çok seslilik ile üste çıkmadan, sindirmeye çalışmadan yani laf ebeliği ile sesi bastırmayı bir kazanım olarak görmeden yani bu yönde stratejik türde bir çalışma yapmadan insanların size saygı gösterdiğini göreceksiniz sayın ağır ablalar. ağır olmak için edep, ablalık içinde hakiki bir ablalık yapmak lazım.

monolog bir ki: eneee, yoksa bu ağır abla kantarda ağır gelen Vücut kitle endeksi değerine göre miydi? olabilir mi? nooğ olamaz.

-bana ordan bi çaaaay
ve gider...
Dışı seni, içi beni yakar cinsinden abla tarifi. Kilolu olan ablalar bu ağır abla tabirinin içinde değil. Onlar farklı, onlar candır, neşelidir, keyifli insanlardır.

Ağır abla demek hal ve hareketlerinde ağır azem olan, 10 düşünüp bir söyleyen, feraset sahibi akıllı ablalardır. Senin ağzını cart diye yırtarım, saçını başını yolarım ve ya haddini bildiririm tarzında olan bacılar, kusura bakmayın ama lugatte onun başka bir ismi var. yazamam muhtemelen yasak. Neyse, artık sıfat tanımlamasını yaptığımıza göre dağılabiliriz. Saygılar.
yani öyle ağır ama asabi değil. suratsız değil. böyle dayı gibi de değil. ağır işte tanımlamaya çalışıyorum. nasıl anlatayım ? öyle G. si b'si oynamayan tipler. ciddi, vakur ama biraz da mütebessim. Ağır derken öyle dominant anlamında da değil. uslu başlı. Tam benlik...