ahmet hakan coşkun

"x'den nefret etmemin 5 nedeni", "y'den hoşlanmamın 10 nedeni" gibisinden, gubidik başlıklar kullanmayı pek seven birşey. nedir, bilemiyorum. engin ardıç'a göre, "nişantaşı'nın karı-kız nimetlerinin farkına yeni varmış kıloğlan"dır.
devamını gör...
dalaksız olduğu vakit gazetesince haber yapılan hürriyet yazarı.
devamını gör...
cnn türk'de tarafsız bölge isimli programı var. konuşması, ses tonu, programı yürütmesi gayet başarılı. twitter kullanmayı seviyor.
devamını gör...
kanal 7'de haber sunan islami kesimin fenomenlerindendi. çok ateşli haber sunar, islami kesim dışındakilere ateş püskürürdü. sonra kaza geçirdi. kazada dalağını kaybetmişti ama sanki görüşünü de kaybetmiş gibi 360 derece döndü. hürriyet'e yazar oldu. dönme dediler. geçmişine sövmekle suçlandı. islami kesimi hayli eleştiren yazılar kaleme aldı. şimdi de ben ermeniyim diye çıktı ortaya.
devamını gör...
bir twitter yazarıdır. kendisinden 'küçük zeki müren' denmesinden hiç haz etmez ama Allah aşkına benzemiyo mu, diye bir bakın hele. hem ne var ki bunda 'küçük zeki müren' işte *!? ahmet hakan'nın 'küçük zeki müren' diye çağrılmasına ve buna tepki vermesi aklıma arkadaş z. özger'in "zeki müren'i seviniz" dizesini getirir*
devamını gör...


--- alıntı ---
imam hatip'li bir grup öğrencinin atatürk büstü önündeki fotoğrafıyla başlayan tartışmaya ahmet hakan da katıldı.imam hatip'li bir grup kız öğrencinin, atatürk büstü önünde çekilmiş fotoğrafı sosyal medyada konuşulurken, konuyla ilgili başlayan tartışma üzerine ahmet hakan bir yazı kaleme aldı.

tek fark meslek farki

sanılanın aksine, imam hatip'lerde atatürk sevgisinin diğer okullarla aynı oranda aşılandığını vurgulayan ahmet hakan, "düz liselerle imam hatip'ler arasındaki tek fark meslek farkıdır" dedi.

işte ahmet hakan'ın hürriyet'teki o yazısı;

ömürleri boyunca imam-hatip denilen okulların önünden bile geçmemiş olanlar, sanıyorlar ki: imam-hatiplerde çocuklara atatürk düşmanlığı aşılanıyor.
sanki imam-hatipler, bir tür yeraltı eğitim kurumlarıdır ve sanki bu okullarda "fırsatı bulduğu anda atatürk büstleriyle maytap geçmeyenin dininden şüphe edilir" falan deniliyor.

"bilmeyenler için anlatayim"

bilenler biliyor ama ben bilmeyenler için 1453. kez anlatayım:
- imam-hatip liselerinde okutulan bütün dersler, düz liselerde de görevlendirilen milli eğitim'e bağlı öğretmenler tarafından okutulmaktadır.
- milli eğitim'e bağlı okullarda atatürk sevgisi ne kadar aşılanıyorsa, bu okullarda da o kadar aşılanır.
- düz liseler ile imam-hatipler arasındaki tek fark meslek dersleridir. bu derslerde islami bilimler öğretilir.
- imam-hatipler, milli eğitim sisteminin bir parçasıdır. milli bayramlarda düz liseliler ne yapıyorlarsa imam-hatipler de onu yapmaktadırlar.
--- alıntı ---
devamını gör...
bir vakitler man.
ama unuttum ne mandi.
kanal 7 süvarisi olduğu günler dinlerdim çocuğu,
şimdi etilerde
bilmem hangi ellerde.
hatırladım anchor.
iplik markası gibi.
devamını gör...
yanış zamanda yanlış ata oynamış talihsiz zat.

güç ve para uğruna karşı mahalleye taşındı ama o taşınınca mahalle muhtar değiştirdi. mahallede hep eğreti sığıntı gibi kaldı. yıllardır "ben sizdenim" diye taşındığı mahallenin ne kadar ritüeli varsa yerine getirdi ama alnına yapışan "döneklik" damgasını bir türlü silemedi. yeni mahallesine yaranabilmek için soyunu, inancını, karakterini ne varsa sattı elinde. ama yine sığıntı, yine dönek kaldı.
devamını gör...
"kopek ucmak istemis
bir gun kargaya gitmis
karga ona anlatmis
bizimki de inanmis
..."
devamını gör...
twitter'da kızlar kendine öpücük falan yolladığında rt yapıyor bu kıl yumağı antropoz arkadaş. bir gün profilimi kız resmi yapıp iyi geceler öpücüğü yollayacağım rt yaptığı anda da asıl profil resmimi koyacağım, adını böyle hibnaya çıkaracağım. öyle planlarım var, evet boş adamım.
devamını gör...
dün tarafsız bölge de güzel bir proğram yaptı. yahu benim anlamadığım bir şey var islamcılar bu adamı döndü diye niye hala sevmiyorlar. ulan sizde artık eski islamcı değilsiniz kendinizede ona duyduğunuz nefreti duyuyormusunuz aceba merak ediyorum.
devamını gör...
tarafsızlığıyla övünür ki son zamanlarda tarafını belli etmemeye gayret gösterir. köşe yazıları genellikle bir kaç ana başlıktan oluşur. sadece siyaset değil, bir çok konuyla ilgili yazılar görebilirsiniz köşesinde.
devamını gör...
kendisi yozgatlıdır ve babasıda emekli müftüdür.

twitterı aktif kullanan gazeteci. melih gökçekle atışmaları, takılması gayet güzel. dün köşe yazısında gökçeğe çok güzel bir soru yöneltmiş. yaşanan sel felaketinden sonra izmir belediyesini yerden yere vuran gökçek neden 2 cm'lik karda perişan olan istanbul belediyesini ağzına almıyor?
devamını gör...
aktif twitter kullanıcısı eski islamci yeni marjinal yazar... benim çocukluğumda kanal 7 de haberleri ve iskele sancak isimli programı sunardı... aslında birazda karpuzdur ama kelek karpuz...
devamını gör...
chp'yi, chp'lili hücrelerine kadar içselleştirmiş köşeci.

kılıçdaroğlu'na tokat atsan o yüzünü tutuyor ve anında tepki veriyor zil sesini duyunca salyaları akan pavlov un köpeği gibi. şartlı reflex olmuş chp kalkanlığı, o derece yani.
devamını gör...
enteresan bir adam. yaşadığı metamorfoza falan değinmeyeceğim tabi ki.

lakin bu adamda farklı bir şey görüyorum. parkta sevgilisiyle ayıp görüntüler sergileyen başörtülü kızın resmi ortaya çıkınca sevindiğini belirtiyor, kendisine hayranlığını galiz ifadelerle belirten başörtülü kızların tweetlerini retweet yapıyor, birtakım zengin müslümanların fatih/başakşehir arasındaki çapkın gidiş gelişlerine kızmıyor. fakat dinin itikadi değerlerine laf atanlara kontra yazı yazıyor. imam hatiplilerin ot olduğunu söyleyen yılmaz özdil'e ayar veriyor. peygamber'e laf atan sevan nişanyan'a 'değmeyecek biri' diyebiliyor. yani itikadi meselelerde gevşeme yapmıyor pek ama içtimai meselelerde gevşemenin dik alasını yapıyor. yoksa şunu mu demek istiyor bu gevşemeyle: 'bana kızıyorsunuz ama çoğumuz böyleyiz'. ya da şunu mu: 'insanların görünüşlerine, yazdıklarına, konuştuklarına bakıp onları değerlendirmeyin. bakın bu insanlar neler yapıyor?. insanları başörtülerinden, sakallarından ötürü günahsız gibi gören anlayışa kızıyor sanki biraz. bu uğurda kendini kadavra niyetine feda mı ediyor nedir? * * ben de kızıyorum kendisine. o beyaz çoraplı ve terlikli adamın başak sayan'la risotto yemesi oldukça keskin bir dönüş. var bu adamda bir iş ama çözemedim henüz. twitter'daki ablalardan rüyada kendisini görmek konusunda yardım almayı düşünüyorum. belki çözerim az biraz. *
devamını gör...
başıma bir iş gelmeyecekse ben bu adamı seviyoum. samimi geliyor bana en azından. tamam başörtülü kızları retweet ediyor, güzel kızlara resmen sünüyor ama dini konularda asla taviz vermiyor. bana göre bu adam dalga geçiyor bizlerle. eleştiren döndü yok şöyle yok böyle diyenlerin bir çoğunun gizli yaptığını açıktan yapıyor. başak sayan'dan çocuk aldırdığı da konuşuldu bir ara ki bu iddia doğru büyük ihtimal. kendisini eleştirenlerin söylediği 2 tane cümle var erbakan hoca sana kızını vermedi ne olduğunu biliyordu diğeri ise dalaksız bir üçüncü cümleleri yok.
devamını gör...
bugünkü yazısında tam bir gündem çorbası pişirmiş kişilik.
chp'yi eleştirmenin ne demek olduğundan başlamış, akp'ye kafa tutamayanın chp'ye salladığı iddiasıyla devam etmiş, akabinde chp'nin de yaptıkları arasında eleştirilmeyecek şey olmadığını dile getirmiş, oradan başbakanın her fırsatta cumhuriyetin ilk yıllarında basılmış bir cumhuriyet gazetesi nüshasıyla ortaya çıkmasına atlamış, öte yandan bir yargı devleti haline geldiğimizi, bu yüzden eskişehir ve antalya belediyelerinde yolsuzluk yapılmış olabileceğine kimsenin ihtimal vermediğini, bu belediyelerin sırf muhalif oldukları için birtakım operasyonlara maruz kaldıklarını, gerçekten yolsuzluk yapılmış olsa da kimsenin inanmayacak hale geldiğini belirtmiş ve oradan ferdi özbeğen'e atlamış. onun birkaç özelliğini saydıktan sonra bir de birgül ayman güler'e sallayarak yazıyı bitirmiş.
ille de okuyacağım diyen varsa okumuştur zaten de gene de link verelim.
http://www.cogitosozluk.net...
devamını gör...
bugünkü yazısında katılmadığım bir yer yok adam çok güzel değerlendirmeler yapmış hele o başbakanlı kısımda chp'ye çok güzel akıl vermiş.
devamını gör...
"kimse inanmaz", "herkes anladı" gibi genellemeleri meşhurdur.

fakat kavramsallaştırdığı genelleme sorunlu ve hemen çürütülecek cinsten. yargı, hükümet demekse, hükümetin inandırıcılığı yoksa, neden hükümetin(yargının) kamuoyunda ki popüleritesi artıyor sürekli? sorusu yerinde ve meşru bir sorudur. o halde "herkes" ten ve "hiç kimse"den kastı, kendisinin de yamanmaya çalıştığı bir avuç ulusalcı azınlık kalıyor geriye kavramın göndergesi olarak.
devamını gör...
adamı sevin ya da sevmeyin... ama boş bir gününüzde (ben yaklaşık olarak 3 aydır yapıyorum bunu) her hafta tüm yazılarını okuyun...
gündem ne var; ne popüler, neyin geyiği yapılır, millet neyi kafasına takmış vb. birçok soruya hemen en saf ve ziplenmiş hali ile ulaşabilirsiniz.

(bkz: ben yaptım oldu)
devamını gör...
bugünkü yazısında muhafazakâr kadın gazetecilerle buluşmasına ilişkin izlenimlerini aktaran hürriyet yazarı.
yazının ikinci kısmını başbakanın tutuklu askerlere karşı tavrını neden değiştirdiğine dair iddialarını dile getirmiş.
araya gene hürriyet yazarlarında sanırım gelenek halinde bulunan ille de kendinden bahsetme bölümünde de bi şeyler yazmış.
aralarda ece temelkuran'a, cuma içten'e, ahmet davutoğlu'na takılmış.
son bölümünde de elif şafak'ın davos'a mülakatla davet edilmesinden bahsetmiş.
http://www.cogitosozluk.net...
devamını gör...
bugünkü yazısına başbakan'ın ergin saygun'u ziyaret sebepleri ile başlayıp yılmaz özdil tadındaki dilek hanif eleştirisi ile devam eden hürriyet yazarı.
aynı zamanda chp'nin fransız partilere seçim kazandıran bir iletişim firmasıyla anlaşmasını şaka olarak nitelendirirken on dört şubat önerileriyle devam etmiş.
köşe yazarlığının tehlikeli bir iş olduğu vurgusuyla yazısını bitirmiş.
daha fazlası için: http://www.cogitosozluk.net...
devamını gör...
bütün gününü twitter başında geçiriyor sanırım, iğrenç espiriler yapıyor arada. deli midir nedir ya bu adam!
devamını gör...
son zamanlarda kürtlere yaranmaya çalışıyor. programında köşesinde sürekli o sorunla ilgileniyor.
devamını gör...
ahmet hakan birilerince hala ardında durulan adamdır islamcı tayfa arasında. ama arkasında duranların da ahmet hakanın yerine göz dikmediklerinden emin değilim ben. o kimseler kimlerdir üzerinde durmak istemiyorum. birazcık incelemeyle hemen ortalığa çıkar bu zevat. ama ahmet hakanın yazdıklarına, fikirlerine bakınca kimilerine zararsız görünen ama aleladeliğin, fikirde tahammül edilemeyecek bir konumun belirgin yerini işaret etmek isterim. sezai karakoç buna hükümler mecellesi diyor ilhan berk için. bir merkeze sahip olmayan adamların isnatsız durumları. vaziyetin ne olacağı umurlarında değil. taraf olmak gibi bir dertleri yok. mesela biri fakir diyelim. devlet baksın. devletin bakması lazım. mesela bir kafir bir keşifte bulunmuş. elin oğlu yapmış hani müslümanlar. hımm sizde yapın. ortada hakem rolünde güya. ama bu her devre giden plakasız cilasız fikirsiz meczuplar aslında asalaktan başka bir şey değillerdir tarihin başına. öldükleri anda unutulur giderler. dünyaya fikir namına gerçekten asil hiç bir şey bırakamazlar.

o yüzden bugün daldan dala herkesi memnun etmeye çalışan. veya herkesin normlarında kabul görecek bir kaç keyfi fikrini geveleyen bu gibi insanlar zarardır. tehlikedir. basın için de başka şeyler içinde. sonra bir bakmışsınız kendi keyfine göre konuşan sorumsuz bir zümre. kendilerine aydın diyor. kafelerde twitterda felan. köksüz kof ve dayandıracağı hiç bir merkez kalmamış beyhudeler.

sözlükte de bazı ciddi alengirli başlıklara laf olsun muhabbet olsun diye bakınız veren kof zevata burdan ithafımdır bu sözler. kendileri tefsir etsinler. ortalarda görünmeye bu kadar meraklı olmaktan kendilerini birazcık olsun ciddiyetle geri çeksinler. bakıyorsun alelade saçma sapan bir yığın başlık. akıl fikir yok. madem orda huzurlusun. zaten yüzde sekseninin huzuru da orada o zaman gelip fikirsizlerin boş boş gezinemeyecekleri alanlarda dolaşma. ben sözlükte söz sahibi biri olsam bu gibi boş lakırdıları ciddiyetle tartışılması gereken bütün tanımlardan silerdim.
devamını gör...
1 mayıs kutlamaları ile beraber esad ile hükümeti aynı kefeye koymuş şuursuz.he gülüm he esad ülkesindeki yüz bin kişiyi biber gazıyla katletti zaten.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.