ahmet çakar

1 /
insanın içinde şŸaka gibi, rüya gibi, sanki hiç yaşŸamıyormuşŸ ve ara sıra dünyamıza uğŸruyormuşŸ hissiyatı uyandıran, eski hakem, futbol yorumcusu, film eleşŸtirmeni, moderatör, model, sunucu, komedyen vs vs. yani her boktan bir şŸeyler var bu adamda. her konuda bilgisi olduğŸunu futbol programını izleyen fanatiklere anlatmazsa ölecek hastalığŸına yakalanmışŸtır. dinlerken adamı kanser eder ama ne olursa olsun altımıza sıçırtana kadar gülmemize sebeptir.
bambaşka bir tarzı olan, konuşmasıyla, söyledikleriyle her zaman ilgi odağı olmayı başaran zat. "bakın beyler, açık söylüyorum, böyle manüplatif, spekülatif, konservatif hareketlere girmeyin" şeklinde bir cümle duyabilme ihtimaliniz varsa, bu cümleyi söyleyecek kişi de ahmet çakar'dır.
maçlarda önemli bişey olduğunda arkadaşlar arasında acaba ahmet çakar bu işe ne derdi geyiği çevirdiğimiz ağzından her çıkan cümlenin ayrı bi bomba olduğu kendi deyimiyle hakem eskisi benim deyimimle eleştiri makinası.
08.06.2009'un henüz ilk saatlerinde yıldırım demirörenle arasında geçen diyalogtan bir kısım.

Demirören: Çakar gibi kişiler sayesinde Türk futbolu değer kaybediyor.

Çakar: Doğru doğru... Ben de haftaya PAF oyuncusuyla çıkarım sahaya.

Demirören: Yok sen ufak Ahmet Çakar'la çık... Terbiyesizce konuşma benimle... Beşiktaş Kulübü Başkanı'yla konuşuyorsun...

herkeste bir suskunluk* * *