aile

1 /
kişinin perspektifinden bakıldığında sürekli değişen bir yapısı vardır. doğduğunuzda aile sadece siz ve annenizdir. babanızın olaya dahil olması için beş altı ay geçmesi gerekir. babanızla da ilişki kurmaya başladığınızda 3 kişilik bir aile olmuşsunuzdur. sonra kardeş veya kardeşler gelir ve aileniz büyür. ama siz de büyürsünüz. zamanı gelir ve evlenirsiniz. bu sefer bir anda 2 kişilik bir aileye dönüşürsünüz. ki bu biraz sancılıdır. siz doğduğunuzda ailenizin içine doğmuştunuz. bütün fertler hep sizinleydi. ama bu yeni ailedeki birey, eşiniz tamamen başka bir yerden geliyor. onunla bütünleşip aile olabilmek sanıldığı kadar kolay olmayabilir. zaman gerektirir. ortak sevinç ve ortak kederleri yaşamanız gerekir. sonra bu yeni ailenize de yeni fert veya fertler gelir. bu bambaşka harikulade bir şeydir. ve evet aslında şimdi gerçek bir aile oldunuz. sizi sonsuza kadar birbirinize bağlayacak yeni bir aile bireyi aranıza katıldı. artık üç kişilik bir ailesiniz. sonra dört, beş belki altı. ama hayatın döngüsü devam edecek. çocuklarınız da bir bir yuvadan uçup sizi yine iki kişilik bir aileye dönüştürecekler. sonra ikinizden birisi önce gidecek ve bir taneniz tek kişi kalacaksınız.
Gelelim sözlük aileme. Şeker gibiler ya. Yemin ederim bi hastalandım. Oho dualar iyi dilekler semaya yansıdı, oradan uçağa bindi. Alemanya'ya uçtu kuş olarak hastanede camımdan girdi. Vallah bedevi gibi olunca gittiğim her yerde bir ailem olur. Pek sevdim bu sanal familyayı. Ettim president'i anneanne, agah'ı dede sonra moderne derviche'i baba. Oho ferahfeza kardeş, abla. Mavisevdalısı camdan baktığımda karşımdaki derya. Kleopatra ülkeyi yöneten merkel. Bilinç eşiği terapistimiz. İmera fera doktorumuz, bu ara president' e anneanne demiş bu saygısız, cerrah imiş. Aa bir de Sade, ne desem. Hekim, radyocu, hobby ressamı sonra pictorem bizim her şeyimiz. Onu çok ayrı severim. Liste bitmez devam edersem. Gece uyumak istediğimizde sevginin olduğu yerde.. oturup bize hikaye okuyor. Azzon gelip şarkı söylüyor. Agah gelip şiir oKuyor. Yani anlaşıldığı üzere zoraki noktayı koyuyorum. Ha sporcu taife var, bugün maç var toplanıyorlar yine çekirdek çerez ile, abbey road, measselame, bazen sevinç bazen passo felan. Tekilşahıs tabi o da bu sporcu tarifeden. Modlar unuttum çok sorry onlar başımızda teyze ve dayılar.
Vatan gibidir aile. Düşün ki fakirliğin, suçun ve cehaletin kol gezdiği bir coğrafyada doğmuşsun. Ne yapabilirsin? Neticede vatandır. Aile de böyle. Nasıl olurlarsa olsunlar göbekten bağlısın. Atamazsın, satamazsın, yok sayamazsın, bırakıp gidemezsin. O yüzden kötü bir aile, ömür boyu dert demektir.
büyük, çok büyük imtihan sebebi. açtığı yara, başka bir sürü yaraya da sebep olabilir. keşke böyle acıtmasaydı diyeceğim, keşkelerin hiçbir şeye faydası olmadığı aklıma geliyor.