akaryakıt fiyatları

1 /
Ne zaman benzin alsam akşamına zam geliyor, oh be diyorum. Ertesi hafta zamlı fiyattan depo dolunca kısır döngüyle cebelleşiyorum. Sigara zammına döndü yeminle.
Akaryakıt ve akaryakıt istasyonlarına ilişkin bilgiler sunan mobil uygulama BenzinLitre, “2021 Akaryakıt Alma Alışkanlıkları” konulu araştırmanın sonuçlarını yayınladı. Araştırmaya göre, 2021 yılında akaryakıt fiyatlarında 46’sı zam olmak üzere 58 farklı değişiklik yaşandı; akaryakıt fiyat değişiklikleri 27 milyondan fazla kez görüntüledi.
git
1 dakika önce, motorinde +1,29, benzinde +0,61, lpg’de +0,78 tl olarak güncellenmiştir.

Dolar 18 tl'den 11 tl'ye inerken hiç düşmeyen fiyatlar, 11 tl'den 13 tl'ye çıkınca, hemen coşmuş.

Ah, evet, herkese güzel bir yıl dilerim... her ne kadar 2022'nin aurası ilk dakikadan belli olmuş olsa da...
alım gücüne göre marsta olan fiyatlardır. hala daha tl ile alınanı başka dövizle kıyaslayanlar var sözlükte. böyle bir kıyas yapılacak ise;

x ülkesinde yaşayan adem'in minimal kazancı ile neler yapabildiği ile kıyaslayın kıyas paritelerde en direkt şekilde olmaz malesef. basitçe anlatmak istiyorum; tl/dolar veya tl/euro kıyası sadece mikro işleyişlerin toplamından oluşan makro kıyaslardır. yani bir paranın diğerine oranı dümdüz ele alınmaz ama neyse ben ne anlatıyorum 3 tl den 12'ye çıkan dövizleri değilde, 18 den 12 ye düşen konuşacak toplum varken ne salakça birşeydi benim bu kıyasları anlatmaya çalışmam.
Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası* Başkanı Fesih Aktaş, dolarda yaşanan sert düşüşün akaryakıt fiyatlarını da etkileyeceğini belirterek, "Cumhurbaşkanımızın açıklamalarının ardından hesaplamalarımıza göre akaryakıt fiyatlarına kısa zamanda yansıyacak ciddi bir düşüş bekliyoruz" dedi

git