alettin ve zehirli lambası

1 /
Bugün dedim bi eksik var. Ay dur mesaj atayım, park edince atayım derken bi baktım gelmiş. Çay mevsimi açıldı mı abi? Keyiften uğramıyordun inşallah? *

Edit: mesele biraz komikliymiş. Ama keyifler yerinde *.
#7048156
Senin kimle ne tartışmada olduğun beni gram enterese etmez. Kime ayar vermek istediğin de zerre umrumda değil. Vermek istiyorsan da ver tutan kim o da ayrı mevzu.

Senin biriyle derdin var diye benim herhangi bir konuda tanım yazmama sen mi engel olacaksın onu anlamdım. Küfür hakaret olmadığı sürece herkes dilediğini yazmakta özgürdür. Ne yazacağımı sana sorma gibi bir derdim hiç bir zaman da olmadı zaten.
#7047356 buna binaen;

Şiir şerhi.

(1. Dize) İslam tarihi ulular (!) mezarlığı ile dolu. Keza ilk ulular İslam halifeleri olup yine müslümanlar tarafından öldürülmüşler.

(2.dize) Sol'un musluğunu tıkayan birleşik devletler olup karşılığını da demokrat Parti'ye Marshall yardımları ile ziyadesiyle vermiş, ülkede tarım ve eğitim faaliyetlerini bitirmiş, komünizmin din ve Allah düşmanlığı olduğu vaazını körüklemiştir. Dinci kesime imam hatip liselerini kurdurarak, köy enstitülerini kapatmıştır.


(3. Dize) Bir yere geldiği yok. Gitti ve gelmeyecek. Dediğim gibi, İslam tarihi ulular ve yüceler mezarlığına ev sahibi olduğu gibi, İslam'ın kitabı Kur'an'a göre ulu ve yüce tek Varlık Allah'tır. Yaşadığı döneme vurgu yapıp "geliyor" deniliyor ise; maalesef vefatından sonra ev halkının servet paylaşım kavgasını gördük. Keza mal yığmak, altın biriktirmek de Kur'an'ın muhalif olduğu bir tutum.

Şiirsel bir anlatım değil ama idare et.
Tanımlarını abeeeee diye bir ifadeyle bitiren yazar. Gerçek hayatta hiç bu nameyi diyene denk gelmedim. O yüzden kafamda canlandıramıyorum; bir insan var cümlesi bitiyor ve abeee diyor. Sözlüğe bir ses kaydı yüklesin ve bu muamma bitsin. *
Tanımlarından anladığım kadarıyla kronik parasızlık çekmekte olan yazar. Ayrıca sürekli işsizlik ve bekarlıktan şikayet etmekte. Çoğunlukla bu tema üzerine yazmasıyla tanıyorum kendisini.