ali ünal

ilkönce, emaillerime cevap verdiği için saygımı kazanmış yazar(bendeki de ego).lakin cevaplarıyla ise salt bilginin hiç bir işe yaramadığını kendisinde gördüğüm bir insandır.merkezi islam olacağına ilminin, hocası olmuştur http://efem.ve başbakan hakkındaki son zamanlardaki düşünceleri ise şu zamana kadar ki siyasi duruşunu alıp götürmüştür.nasıl bir fitne içindeyiz anlamadım ki.
devamını gör...
son iki güne kadar bir yazısını okumamış, bir sohbetini dinlememiş, bırakın bunları adını bile duymamış aktrollerin canını sıktığı için kendi "çapsızlıkları" ile hakkında yorum yaptıkları kimse. tanırım az bile yazmış kendisi hakkında.
devamını gör...
kendi anlayışına ve zihniyetine göre ayetleri kullanarak ve yorumlayarak bir yazı yazmıştır. yaptığı yorumun, yani soma faciasının akp'nin camiaya hücumu ve zulmü sebebiyle gerçekleştiği fikrinin ise bir dayanağı yoktur. başka biri de pekala, bu elemanların çıkardığı fitne ve fücur sebebiyle bu musibet başımıza geldi diyerek aynı ayetleri yazabilir.

bu arkadaşlarda doğrulanamaz argümanlar öne sürme alışkanlığı her zaman vardı, bir zaman da hocaefendinin maneviyatı ile ülke ayakta duruyor denilmişti. böyle muğlak bir güç, otorite, kalkan oluşturma geleneği yeni değil. o yüzden beklenmedik bir şey değil yaptığı.
devamını gör...
özetle "akp yolsuzluk yaptı, akp'yi destekleyenler de bunu bile bile oy verdi, günaha ortak oldu. bu yüzden Allah da akp seçmenini öldürerek cezalandırdı diyen ilahiyatçı (!)
hey gidi hoşgörü cemaati hey, bu derekeye düşecek miydin be...
devamını gör...
“hocaefendi, bir bakıma manânın, kader’in elini temsil eder. manâ hükmünü verdiği zaman, (donmuş) nazik suyun demiri parçaladığı gibi, madde onun önünde duramaz.”

2011 nisan zaman gazetesi.

geldikleri nokta budur efem. daha iyi tanıyasınız. fatih tezcan kardeşimin dediği gibi yorumu ilahiyatçılar yapsın.

-zaman gazetesi yazarı.
devamını gör...
risalelerin telif hakkının said nursi'nin varislerine ait olması gibi çok basit bir hukuki meseleyi bile sulandırmayı başarabilmiş master jedi.

özetle şunu diyor: alimler peygamberlerin varisleridir, kur'an nasıl peygamber aleyhisselam'ın nesline ait değil de ümmete aitse risale de ümmete aittir. yaptığı kıyasa bak elemanın!

kafa gidik, başka açıklaması yok.
devamını gör...
akp'nin dar gelirlileri fak-fuk-fon'dan yaptığı sadaka kabilinden yardımlarla elinde tuttuğunu yazmış eleman.

her yazısında kendini aşıyor gerçekten... emin çölaşan olmasına az kaldı, ha gayret!
devamını gör...
bugünkü yazısında şöyle birşey demiştir.

--- alıntı ---

hayrettin karaman’ın da kur’ân bilgisinin seviyesi, konuştukları ve yazdıklarıyla apaçık ortadadır. sadece iki misal: karaman, peygamber efendimiz’in (s.a.s.), medine’de uyguladığı iki recm hadisesini, yahudi şeriatı’na dayanarak, nur sûresi inmeden önce uygulamış olabileceğini iddia etmişti. oysa nur sûresi’nden önce inen nisâ sûresi’nde zina edenlere nasıl ceza uygulanacağı açıkça beyan edilmiştir (nisâ, 15-16) ve bu beyanda henüz recm yoktur. yahudi şeriatı’na göre amel etmiş olmak için de recmin kur’ân’da veya islâm şeriatı’nda zikredilmiş olması gerekir, çünkü karaman’ın güya delil aldığı “öncekilerin şeriatı bizim de şeriatımızdır” kaidesinde “bizim şeriatımızda da zikredilmiş olmak veya mensuh olmamak kaydıyla” şartı vardır. bu kaide ise, karaman’ın iddiasının tamamen aleyhinedir ve iddiasının tersini ispatlar.

--- alıntı ---

ancak yazıda ali ünal'ın çıkardığın sonucu pek anlayamadım. recm cezası gelmeden önce kadınları evde hapis eden anlamında ayete rağmen peygamber recm mi etmiştir yoksa bu rivayet yalan mıdır?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.