ali koç

#ekonomi  #spor 

rahmi koç'un en küçük oğlu.
fenerbahçe spor kulübü'nün yöneticilerinden biri.
devamını gör...
bir dostumun adı. bir ali öztürk, bir ahmet yılmaz kadar olmasa da türkiyede boldur.
devamını gör...
kendi ifadesiyle 'ailevi nedenlerle' yeni fenerbahçe yönetiminde yer almayan eski fb yöneticisi.
devamını gör...
divan otelinin kapısı açılırsa herkesi işten kovacakmış.

bu okumuş etmiş burjuva efendiye şunu hatırlatalım. bir kişiyi işten çıkarıyorsan meşru bir sebebe dayandırmak zorundasın. böylesi bir keyfiliğin hukukta yeri yoktur. hele ki güvenlik güçlerine mukavemet suçtur. şimdi savcı hakkında yakalama kararı çıkarsa, aha geziye destek veriyor diye sindiriyorlar der bu kemalist yobazlar.
devamını gör...
evde che guevera tişörtüyle geziyormuş, ayrıca havana purosunu tercih ediyormuş genelde.
devamını gör...
sosyalistlerin(slogan solcuları mı demeyelim yoksa) kutlu direnişleri! için yardım dilendikleri türkiye denen ülkede varlığını sürdüren en büyük kapitalist ailenin yaşayan ikinci büyük veliahdı. ya ç.ok şanslı ya çok zeki. ya da ikisi birden. ve yine ya da zekası ona şans getiriyor. ve bir ya da: bu slogan solcusu/poz solcuları çok mu aptal!?
devamını gör...
sosyal adalet, garip gureba haklarını sağın üstlendiği ülkede solun başına olmasa da, başka münasip yerlerine yakışacak beyzade.
devamını gör...
divan otel meselesindeki delikanlı duruşuyla takdirimi kazanmış adamdır.
devamını gör...
cumhuriyetimizin* başına geçmesini istediğim cengaver. çok bekletme bizi.
devamını gör...
sanırım modern robin hood, biz bu para babalarını çok yanlış tanıdık be gülüm.
devamını gör...
koç holding onursal başkanı rahmi koç'un oğludur.
derin galatasaray kliğinin başındaki adam olan inan kıraç da eniştesidir. (inan kıraç vehbi koç'un damadıdır) özellikle galatasaraylılar bilirler ki galatasaray başkanlığına cidden aday olacak her ademoğlu inan kıraç’dan icazet alabilmek zorundadır.

pekçok fenerbahçeli yönetici ve spor adamının şike ve teşvik davasından halen yargılanmasına konu olan sezonda fenerbahçe futbol şube sorumlusu idi.
ilgili dava iddianamesinde ve tapelerde hiç adı geçmedi enteresan bir şekilde.
mucize kabilinden olsa gerek o sıkıntılı dava sürecinde yıldızı parlayıverdi birdenbire.
adı hiçbir şekilde şaibeye ve dava iddianamesine girmemiş biri olarak başı dik ve onurlu bir biçimde büyük fenerbahçe camiasının hakkını hukukunu gözetir açıklamalar yaparken gördük kendisini tvlerde.

başkan aziz yıldırım'ın dava sıkıntısından ve tutuklu bulunduğu tutukevinden kısa zaman içinde kurtulamayacağı belirince adı bu kez fenerbahçe başkanlığına en yakışır güçlü ve temiz başkan adayı olarak geçmeye başladı çabucak malum medyada.

ali koç serinkanlı ama heyecanlı bir şekilde başına geçeceği fenerbahçe’nin başkanlığı sürecini hayal ederken aziz yıldırım pes etmedi, ısrarla yapıştı fenerbahçe başkanlığı’na. o da çok iyi biliyordu ki sahip olduğu koltuk onu bu dava sürecinden en az hasarla kurtarabilmenin manivelasıydı.
aziz yıldırım camiasını ve kalabalık taraftar kitlesini organize ederek elinden geldiğince kartlarını iyi oynadı ve cezaevinden beş ay sonra çıkarak tekrar başkanlık koltuğuna oturmayı başardı. bu gelişme aynı zamanda ali koç’un başkanlık beklentisinin de belirsiz bir süreliğine askıya alınması demekti.

aziz başkan tekrar koltuğunun altını sağlamlaştırdı. zaten kongrede ceketini aday yapsa seçilebilecek mutlak güce sahipti. o gün bugündür de bu durum değişmiş değil. aziz yıldırım adayım dediği sürece kongreden başka bir isim çıkmayacağı gibi karşısına aday olarak dahi çıkamaz hiçbir kimse.

iki gündür aziz yıldırım ve ali koç arasında yaşanan görüşmeler neticesi ali koç adaylık için tekrar hazırlandığını dile getirmiş. aziz yıldırım ile de istişare halinde olduklarını belirtmiş.

bunun kavgasız döğüşsüz gerçekleşebilmesi için aziz yıldırım’ın onayını alması gerektiğinin farkında ali koç. ardındaki koç ailesi asla dişediş çetin ve gözönünde bir mücadeleye girişmesini tasvip etmez ali koç’un. aziz yıldırım’ın elleriyle kulübü teslim etmesi için sıkıştırıyorlar. tarihi öne alabilmek için pazarlığı güçlü tutuyorlar sadece.

ben şahsen koç ailesinin bu futbol yöneticiliği merakını anlayabilmiş değilim!
damat inan kıraç koskoca galatasaray camiasının en güçlü adamı konumunda. dilediğini başkan seçtirebilecek, bazen seçtiremese dahi yönetime adamlarını sokabilecek bir konumda.

torun ali koç fenerbahçe başkanlığına ısrarla oynuyor.

tüm bu mücadele ve hırs salt ‘’içimizdeki futbol aşkı bambaşka’’ cümlesiyle açıklanabilr mi koç ailesi için?
yoksa bu futbol aşkı fenerbahçe ve galatasaray bazında düşünürsek toplamda 40-50 milyonu bulabilen, fanatizme, sürü psikolojisine teşne kalabalıkların, cirosundan spor medyasına güçlü bir kitlenin sevk edilebilmesine, yönlendirilebilmesine duyulan bir aşk mı? (bir diğer güzide kulübümüz beşiktaş ile de emelleri oldukları veya alacakları kanaatindeyim ancak bu ilişkiyi ispata yönelik direkt bir bağ bulamadım henüz.)

aklıma takılan bir diğer husus da aziz yıldırım’ı düştü düşecek hale getiren şike sürecinde ali koç’un hiç bahsinin geçmemiş olması. acaba özellikle dışarıda mı bırakıldı veya iddianameden adı bir hesap kitap dahilinde mi geçirilmedi diye düşünmeden edemiyor zihnimdeki komplo teorisyeni.

beni işkillendiren bu vehmin altında yatan bir diğer neden de şike – teşvik davasının paralel yapı organizasyonu eliyle yürütülmüş olmasından kaynaklanıyor. acaba maksat sadece futboldaki kirli yapının tasfiyesi değildi de ömrü boyunca ceketini koysa başkan seçilebilecek güce erişmiş olan aziz yıldırım’ı yerinden alaşağı edip birilerinin fenerbahçe’ye çöreklenmesi için önünü mü açmaktı?

malumunuz aynı yapı ile koç holding arasındaki ilişki ananas muhabbetiyle gün yüzüne çıkmıştı.
gülen yapılanması uganda’daki petrol rafinerisi işletmesini koç holding’e teklif etmişti.

bakalım önümüzdeki süreç nasıl gelişecek, arzu edildiği gibi koskoca fenerbahçe camiası aziz yıldırım gibi bir tek adam sultasından koç ailesi idaresine mi teslim edilecek, yoksa başka sürprizler olacak mı hep birlikte göreceğiz.
devamını gör...
aziz yıldırımdan sonra başkan olursa fenerbahçeyi batıracak insan. şimdiye kadar başında olup da iflas ettirmediği çok az şirket var.
devamını gör...
kendini ama zanneden birisidir... ülkeyi soymaktan kaçınmayan...feneri soymaktan kaçınmaya... birisii
devamını gör...
türk burjuvazisinin kültürel anlamda neden böyle yerle yeksan olduğunun ispatıdır. velev ki bir ecnebi memleketinde ülkenin bir numaralı ailesinin mahdumu olun da bir spor kulübüne idareci olup tribün fanatikleri gibi demeçler verin. olacak iş değil. olursa türkiyede olur, olunca da böyle olur.

bir galatasaraylı olarak en büyük dileğim, kendisinin fenerbahçe spor kulübüne başkan olmasıdır.
devamını gör...
aziz yldırımın tescilli ve itiraflı şikesini, ailesinin gücüyle medyada tartışılmasına fırsat verdirtmeyen kişidir...
devamını gör...
2001 yılında f tipi cezaevlerine karşı başlatılan ölüm oruçlarının başlamasının 252.
gününde yaşatımı yitirmiş devrimcidir.
devamını gör...
fena halde holywood yıldızlarına benzeyen karizmatik yöneticidir. fenerbahçe dergisi'ne verdiği açıklamada ben başladığım işi bitiririm diyerek yabancı futbolcu transferinde taraftarı umutlandırmıştır.
devamını gör...
federasyon üç kişi ile yönetiliyor demiştir...

bu federasyon gayr-ı samimi demiştir...

federasyon şark kurnazlığı yapıyor demiştir...

eee ama adama sorarlar bu federasyon en çok hangi kulübümüzün yöneticileri tarafından yönetilmektedir...

mehmet ali aydınlar daha düne kadar sizin yanınızda kongrelere giren, yönetim kurulunda bulunan bir adam değil midir...

uefa nın sadece kanaat üzere aldığı bir kararı aylardır almayan federasyon bu federasyon değil midir...

yapmayın ali bey, etmeyin bari ne konuştuğunuzu bilin siz şuan koca bir devi ülkemin en nefret ettiğim ve en büyük kulüplerinden birini yönetiyorsunuz...
devamını gör...


--- alıntı ---

fenerbahçe asbaşkanı ali koç, trabzon'un inter maçı öncesi soğuk savaşa son verdi ve beklenen 'dostluk eli'ni uzattı!

trabzonspor, italyan devi inter'i deplasmanda 1-0 mağlup ederek şampiyonlar ligi'ne müthiş bir başlangıç yaparken, tarihi zafer öncesi ve sonrasında yaşananlar da örnek oldu.

fenerbahçe asbaşkanı ali koç ile trabzonspor yöneticisi recep denizeri arasında geçen sıcak diyaloglar "işte budur" dedirtti. yakın dost olan iki yönetici,maçtan önce telefonlaştılar. yoğun işleri nedeniyle milano'ya gidemeyen ve kafileyi italy dönüşü trabzon'da karşılayan yönetici recep denizeri, ali koç'la aralarında geçen ilginç diyaloğu habertürk'e şöyle açıkladı:

ali koç benim yakın dostumdur. sürekli olarak görüşürüz. inter maçı öncesi ali koç beni aradı, sohbetimiz sonunda başarılar diledi ve galibiyet istedi. ben de kendisine ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğimizi ve galip geleceğimizi söyledim. maçtan sonra tekrar görüşmek üzere telefonlarımızı kapadık.

aramaya devam ederim

maçtan sonra bu kez ben kendisini aradım. 'galibiyet dileğiniz tuttu. bize uğurlu geldiniz. bundan sonraki tüm şampiyonlar ligi maçlarımızda da sizden telefon bekliyoruz. lütfen yine arayın çünkü uğurlu geliyorsunuz' dedim.

ali koç da, 'evet, doğru söylüyorsun, uğurlu geldim. bundan sonra da aramaya devam ederim. ayrıca inter galibiyetinden ötürü sizi kutlarım' dedi. gösterdiği nezaketten dolayı kendisine çok teşekkür ediyoruz.


--- alıntı ---#ixzz1y" target="_blank">http://www.internethaber.co...
devamını gör...
halen şikeli şampiyonluk için alın teriz masalını anlatıyor. yazık be o kadar parası itibarı olan bir insanın bu saçmalıklarla uğraşmasına ancak üzülünür.
devamını gör...
kendimizi onların yerine koymamızı isteyen kişi. e, zor tabi. başkanın içeride, uefa "sen şampiyonlar ligine gelme lan ayı!" demiş, yıldırım demirören ve ilhan cavcav yegane savunucuların olmuş temmuzdan beri. düşünüyorum da, Allah göstermesin...
devamını gör...
mersin'e büyük emekler sarfetmiş bir ailenin ön liberosudur. uluslararası ticaret, armatörlük, gayrimenkul, matbaa, taşımacılık, enerji ve siyaset dallarında aktif rol oynayan bir kadronun kurucusu ve beynidir.
devamını gör...
ünal aysal'a asrın lafını koymuş adam. neden hala konuşuyoruz onu merak ediyorum...
devamını gör...
f.bahçe ülker-g.saray medical park derbisinde atıp tuttuğu sözlerin ayarı verilmiştir.
devamını gör...
--- alıntı ---
@mehmetbaransu
haber kaynaklarimdan biri aradi. ali koc demiroren ses kaydinin kucuk bir bolumunu dinletti. sanirim ortalik fena karisacak.
--- alıntı ---

devamını gör...
rivayet ediliyor dominikte tek başına galatasaray'ın kadiköyde kupa almasına ve şampiyonluğuna çok içerlemiş.. ağlıyormuş..
devamını gör...
aziz yıldırımdan sonra fenerbahçe spor kulübü başŸkanı olacak koçların ufak koçudur.
devamını gör...
hakkinda girilen ilk tanimdaki ileri gorusluluge hayran kaldigim kisi. ( #4807219 )

fenerbahcenin baskanligina aday olacagini aciklamis.
devamını gör...
laik eğitimin önemini bir kez daha anladık diyerek, beni kahkahalara boğan ultra ultra ultra ultra ultra sonsuz zengin insan..

madem dediğin doğru ise, bizden 24 yıl sonra bağımsız olan hindistan, nasıl oluyorda kendine ait bir araba üretebiliyor, teknolojide bizden kat be kat ötede olabiliyor...

onu geçtim adamların dünya çapında sinema filmleri var çünkü bollywood'ları var...bizim yeşilçam var, imamlarla dalga gecen...bir oscarımız bile yok..geçtim oscar'ı, adaylığımız bile yok herhalde...

1945 yılında 2.dünya savaşında iki tane atom bombası yiyen japonya neden bizden misli misli üstün bir ülke..sadece bizden değil abd ve çin hariç dünyadaki bütün ülkelerden güçlü...

ulan bu laik kemalist sistem irtica ile mücadele edeceğim diyerek dindarları ezerek, fetö irticasına yol mu açmıştır sayın ali koç?
devamını gör...
gel ulan artık şu takımın başına, otur başkanlık koltuğuna diye seslendiğim isim. kurtar bizi şu hasta heriften artık...
devamını gör...
fenerbahçe için başkan adayı olduğunu açıklamış denilen iş adamı. adamın imajı belli beklenti çok yüksek.
devamını gör...
önümüzdeki ilk kongrede fenerbahçe başkanlığı için aday olacağını açıklayan adam gibi adam ..

çok bekledik be bugünü başkanım..!!

Allah utandırmasın..

http://www.ntvspor.net/futb...
devamını gör...
5 yıldır beklenen kararı bugün açıklayan başkan. şimdi aziz düşünsün bakalım.
devamını gör...
fenerin yerle yeksan olan karizmasını yeniden tesis icin en uygun isim olacaktır..
bu diğer takımlar icin kötü haberdir..

not: gassaraylıyım..
devamını gör...
fenerbahçe'nin olağan genel kurulunda başkan adayı olacağını açıklayan koçların genç ve yakışıklı çocuğu..

koç holding'in yönetim kurulu başkanvekili...resmi sitelerinden öyle yazıyor hala....

mençistır yınaytıd hezimeti (beklenen hezimet) sonrası mahmut ve aziz kankaların medyada olaylar çıkartacak konuşmaları (aziz ritüeli) ve akp'nin en kötü icraati dediğim rasim ozan kütahyalı ile it dalaşı sonrası başkan adaylığını açıklaması oldukça ilginç gelen insan...

koç holding2in varisi olarak aziz'in yancısı olması, oldukça sorgulatıyordu bu adamı bana...neyse...

benim asıl eleştirmek istediğim ise neden bizim ülkede demokrasi olmaz kardeşim tespitini açıklar nitelikte...

bizim topraklarda ve üzerinde yaşayan insanların genetiğinde tek adam iktidarları yatar arkadaşım. bu topraklarda kurulmuş ülkeler en iyi zamanlarını hep tek adamlar zamanında yaşamıştır. genlerimizde yoktur ikinci bir adama tahammül.

ali koç başkanlığa adaylığını açıklar açıklamaz sosyal medyada olay oldu. sanki fenerbahçe ardı arkası kesilmeyen şampiyonlukları garantiledi. ulan bu ne sevinçtir yahu. aynı şey siyasette de geçerli. ve aynı şey bizim kafa yapımızda da geçerli. insanları kutsuyoruz nerdeyse. bir insanın sihirli deynek ile her şeyi değiştireceğine inanıyoruz en derin duygularla...

sorsalar ali koç'un ne gibi başarıları vardır bu zamana kadar diye, muhtemelen kimse bir şeyler diyemez. adamın benim bildiğim sportif hiçbir başarısı yok. doğuştan dünya zengini bir insan...fenerbahçe2ye başkan olduğunda aziz yıldırım'dan daha iyi şeyler yapacağının garantisi nedir yani?

daha doğrusu ali koç'u başkan adayı yaptıran şey nedir? para, güç...var mı itirazı olan.

sonra güce tapıyorsunuz şeklinde siyasi eleştiriler yapıldığında karşı tarafa kızarız....ülke genetiğimiz bu lan bizim. sağcısı, solcusu hiç farketmez. biz rakip maçlarda hep güçsüz kazansın isteyen ama kendileri hep güçlü takımları tutan insanlarız...

mesela ali koç'un babası rahmi koç...koyu beşiktaşlı...ne yapmış beşiktaş için...ya da abdullah gül koyu beşiktaşlı...ne oldu beşiktaş...uefa sopasıyla sopalandı. aynı şekilde erdoğan koyu fenerbahçeli...fenerbahçe ikinciliğe talip oldu yıllardır.

diğer kulüp başkanlarına bakıyoruz...hepsi varlıklı insanlar...içlerinde spor geçmişi olan, futboldan gelmiş olan kimse yok hatırladığım kadarıyla...yıldırım demirören, dursun özbek, aziz yıldırım, adnan polat, ali şen, ibrahim hacıosmanoğlu vs...

neden bu zenginlerin oyuncağı oldu bu kulüpler demiyoruz da ali koç aday oldu diye yırtınıyoruz...

çünkü biz güçlüden yanayız hep...ülkenin büyük çoğunluğu üç büyükleri tutar bende dahil olmak üzere.(tabi hayatımda hiç beşiktaş maçına gitmedim bu arada. adanaspor ve demirspor, botaşspor maçlarına gittim memleket takımlarına katkım olsun diyerekten) bu büyük çoğunluğun büyük çoğunluğuda renklileri tutarlar. niye böyle...

niye böyle lan...
devamını gör...
ülkenin en büyük holdinginin patronu olarak, galatasaray'a her sene k*oyarlar tezahüratına çılgınlar gibi eşlik etmiş insan.

ulan bende bizim beşiktaş veya yurolig takımları, gavurları yendiklerinde bu şekilde seviniyorum fakir halimle.

ya sen normal değilsin ya da ben normal değilim bilemedim şimdi.

ulan bırakın futbolda bari biz fakirler sevinelim böyle...

devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.