ali ünal

1 /
fetö itirafçısı oldu diye haber çıkmış. çok da detay göremedik bu itirafçılık meselelerinden ama inanalım mı?

bir ara f.gülen'in "masuniyetliği" üzerine yazılar yazıyordu. bu hususta epey de laf yemişti. ali ünal'ın o vakitler yazdığı yazısından alalım:

"din’de mutlak rehberlik, ya masumiyet, ya masuniyet gerektirir. masumiyet, peygamberlerde hususî bir ilim ve haldir –ki, kur’ân’da peygamberlere bahşedildiği buyrulan ilim ve hüküm, bir manâda buna bakar. masuniyet ise, hususî korunma manâsı taşır.

her günah kalbde bir leke olduğu ve her günahta küfre giden bir yol bulunduğu için, günahlar peygamberler için vahye, diğer rehberler içinse ilhama mânidir. ayrıca, din’e gerçekte hizmet eden bir cemaat’in şahs-ı manevîsi velâyet-i kübra sahibidir ki, bu da, peygamberlere veraset demektir. dolayısıyla, peygamberler, masumiyetle din’in emir ve yasaklarına muhalefet manâsında günah işlemezler; sırat-ı müstakîm’in peygamberler dışındaki rehberleri ise, masuniyetle en azından büyük günahlara karşı korunurlar. "

bu yazıda 2 kelimeyi koyulaştırdım: "masuniyet ve rehberlik". bu kelimeler ehli sünnet terminolojisinde pek kullanılmaz, şia içinde yaygın olarak kullanılır. sanki onlardan kopya çekmiş. ve o terminolojinin itikadından olan diğer bir kelime/kavram da takiyecilik.. ne raslantı değil mi? bu itirafçılara inanalım mı dersiniz?
yayvan yayvan konuşuyordu bir gün gelip hocaefendiden helallik isteyecekler, af dileyecekler diye. ama allah var, herif kendini iyi kurtardı, şu an pensilvanya'da altıncı katta mıdır yedinci katta mıdır bilinmez..
genellikle şemsiye yerine konulduğunda açılmaz. nitekim ali analın şemsiyesi de açılmamış gibi duruyor.

yazar kişisidir. sözlük yazarı değil ama.
''türkiye her tarafından depremle sarsılıyor fakat hizmetteki abiler bir kenarda dua ediyorlar. onların hepsi zaman okuyucusuymuş diğerleri de şöyle türkiye'nin her tarafına semadan ateşler yağıyor zaman gazetesi hizmet mensuplarının ellerinde şemsiye olmuş ve o şemsiyelerle ateşten korunuyorlar.''

gibi müptezel kafası yazılara imza atmış olan isim. bunları niye mi yazdım? gün itibariyle tutuklanmıştır efendim.

şemsiye açılmadıysa demek hadi bahalım.
kimi mercimege satıyor..
kimi makarnaya..
kimi oduna kömüre..
kimi bidona..
kimi gobege..
bazıları da 100 liraya ulkesini satıyormus.. (aslında burada küfür var ama yazamamis)
kemalist söylenine tutulmus yazar..
yapma nolur..
(bkz: gülenist özgüveni)

adam şiddetle devam eden bunca ezim ve yıkımdan sonra hala "elini kurtuluş adına hizmet'e uzatacak ama, kaderin hikmet ve adaleti, o eli geri itecek." şeklinde fantastik cümleler kurabiliyor. bir ara çok gördükleri rüyaları artık gerçeklerle karıştırmaya başladılar sanırım.