allah'tan geldik allah'a gidiyoruz

1 /
Aslında sen 3 milyar yıldır vardın. Sadece farklı formlardaydın. Ve değişe değişe bu zamana kadar geldin ölünce de aslında form değiştirmeye devam edeceksin. Hani derler ya babanın midesinde vitamindin iste o mesele. Gerçekten öyle idin. Ve evren hareketine devam etti sen çıktın ortaya. Yine devam edecek baska bir sey olacak.

En temel fizik kuralı yoktan hiç bir şey var edilemez vardan da yok edilemez. Niye biliyor musunuz. Çünkü gerçek olan tek bir şey vardır. bütün herşey onun hareketinde çıkan veçhelerdir. Mesela araba ürettiğimizde yeni bir şey ortaya çıkarmıyoruz varolan şeyleri birleştiriyoruz ayırıyoruz vesaire. Nihayetinde olanlar üzerinde oynama yapıyoruz. He bu gerçek olana evren mi dersin tanrı mi dersin o sana kalmış.
Kuran da yazan bir ayetir. Kişinin zor durumlarda sabır etmesini Dönüşün de yaratılışında sadece Allaha olduğunu bilmesidir. Her canlı ölümü tadıcaktır yani O VAKTE kadar sabır ve güzellik ile beklenmeli. bunda matematik hesabı aramak da bir ilgiç *
büyük resmi çözdüğünü sanmak
dünya'nın ömrü yaklaşık 3 milyar sene, insanın ömrü yaklaşık 80 yıl. 80'i çık geriye kaldı 2 milyar dohuzyüzdokdandohuzbin20 o da yapar... , neyse bu başka bir hesaptı galiba.

80 sene öncesinde allah'tan geliyorsak ve 80 sene sonra yine allah'a gideceksek arada bu dünyada kaldığımız o 80 sene allahsız bir dünya mı oluyor?