alman ekonomi bakanının tasarruf önerileri

1 /
Bunlardan bazıları:

-lüzumsuz ise söndür
-bulmak istediğin gibi bırak

En önemlisi ise dış fırçalarken musluğu açık bırakma!

Hatta daha da önemlisi ortak kullanım alanlarında sensörlü lamba kullan. Salon, tuvalet gibi..

Aracını haftada 1 kere dışarı çıkar, falan, filan.

Bence önemli bunlar.
Rusya’dan Avrupa’ya doğalgaz akışının kesilme ihtimali gelecek kış aylarında enerji krizinin kontrolden çıkacağı yönünde endişeye yol açarken Almanya Ekonomi Bakanı’ndan halka ilginç tasarruf tavsiyeleri geldi.

Almanya Ekonomi Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Robert Habeck, son dönemde artan enerji fiyatları nedeniyle halka “Daha hızlı duş alın” tavsiyesinde bulundu.

Enerji kriziyle mücadele için kendisinin de duşta geçirdiği süreyi azalttığını söyleyen Alman bakan, muhabirin “Ne kadar sürede duş alıyorsunuz?” sorusuna “Hollandalı mevkidaşım yakın zamanda duş süresini 10 dakikadan 5 dakikada indirmek için bir kampanya başlattıklarını övünerek anlattı. Bunu duyunca güldüm. Hayatımda hiç duşta 5 dakika harcamadım. Hızlı yıkanırım” yanıtını verdi.

Kış aylarında evlerde ısıtma cihazlarının daha az çalışmasının da enerji krizinin çözümüne fayda sağlayacağını söyleyen Habeck, krizin daha da büyüyeceğine dikkat çekerek “Çorap ve hırka giymek kış aylarında her zaman iyi bir fikirdir. Bu küçük adımlar toplamda büyük anlam ifade eder” diye konuştu.

git

o halde bedir'den gelsin:
"ağaaa, sana almansın dedik, ağa dedik, bir bildiği vardır dedik. sen bizi rezil ettin"