Almanya ve İngiltere'nin açlıktan kırılması

1 /
Kahkahalar atacağım bir başlık. A Haber çok izliyorsunuz anlamıyorum. Orada yaşayan vatandaş aldığı maaşla burada kendine bir adet çalışan bulur. Güldürmeyin insanı.
açlık değil aslında mevzu pandemi etkisi ile ilavesinde küresel ısınmanın gıda üretimine yansıması ve endüstriyel üretimin likidite kilitlenmesi ile sekteye uğraması istinadinde likidite döngüsünün küresel döngüye silsile olarak yansıması.( bak burada saygıdeğer ak partili kardeşlerime not düşüyorum, bu küresel krizler ülkemizde on kat fazla yaşandı sebebi ise siyasilerin zamanında kayırdığı, kaçırdığı, peşkeşle çarçur ettiği ulusal sermayenin bu krizde apaçık sömürülme nedeni ile işe yaramayacak seviyelere kadar inmesi ile alakalı) süper güç olsaydık bizde herkes kadar etkilenirdik, öyle olmadığımız için bu zamlar yiğidolar.
maske gönderme şovunu hatırlayanlar bilir, böyle bir durum olsa şov için uçaklarla üzerinde "cumhurbaşkanlığı" yazan kolilerle yiyecek gönderirdi. fotoları yandaş medyada yer alırdı, tvlerde günlerce konuşulurdu..

abartı bir sözdür.
Türkiye'ye gelmek isterlerse bu doğrudur.

Senin aç dediğin devletlerin en fakir vatandaşı, gelip ülkende bir ay tatil yapıp gidiyor.

Senin "tokum de lann tokum de tokum deee!" diye linç ettiğin vatandaşın, denizi bilmez, tatili bilmez.
Doğrudur. Benim orada bir manita var. Ferry Johnson'a benzediği için ben ferry diyorum. Asıl adı Gülşen, arkadaşları münevver diyor, yalnız kaldığımız zaman da ben kuzu diyorum. Ya o kadar güzel ki! Neyse mevzu bu değil. Geçen konuşuyorduk da açlıktan babasını yemiş. Biz yine iyiyiz oğlum. Kuru ekmek yiyoruz. Sonra Almanya bizi kıskanıyor dedince birileri laf söylüyor. Kim babasını yemek ister ki?
inanamiyorum 2. kez dogru soyluyor.
20 yilda 2. kez.
bozuk saat meselesi tamamen.

"Amerika'nın, İngiltere'nin halini görüyorsunuz değil mi? Benzin yok benzin."
valla yoktu, uzun kuyruklar trafik oldu.
1 hafta bi kriz yasadik bitti.
gralicam cozdu bu sorunu da.

turkiye 20 yildir kriz yasiyor lan.
dunyanin hakimi olacakken su halimize bak.
herkes tarafindan itilip kakiliyoruz.
hala deli gibi savunan bi halk oldugu icin burnuimuz b*ktan kurtulmayacak.