alparslan kuytul

1 /
mensuplarından bazıları itikafa girmiş ve orası bekçiler ve polisler tarafından basılmış. Şimdi eleman diyor ki öbür tarikatlar cemaatler de itikaf yapıyor ama bunlar orada provokatörlük yaptı ondan öyle oldu. afedersin; olayı , cami basıldığından dolayı haber servislerinden öğreniyoruz, kendileri itikaflarını duyurmuş değiller. Şimdi, sizin nakşilerden falan farklı olarak ne gibi şeyler yaptılar itikafta? kör değneğini belliler gibi bellilemişler ''provokatör'' diye ama arkası boş suçlamanın. çünkü yalan. Gerçek bir şey olsa durmazlar yazar ya da buraya koyarlar zaten. utanmıyorlar da yalan atmaya. ne yapacak ki adam caminin içinde provokatörlük namına? caminin içinde AKP aleyhine slogan mı atmışlar, pankart mı açmışlar, devlet aleyhine vaaz mı vermişler? Hayır, diğerlerine itikaf serbest onlara yasak , ortada bu işte yahu. İş AKP muhalifi birileri olunca din iman rafa kalkıyor. Ne cami duyarları kalıyor , ne sünnet ve hatta ne de tesettür.* İkiyüzlü menfaat dinliliği bunu gerektiriyor çünkü. Bir de bizim cenahta bir polis-asker yalamacılığı başladı. şaşılacak bir şey değil gerçi, her zaman gücün yanında saf tuttular. Ta mevlanalarından beri böyle bu. Yalayın, yalamak orucu bozmuyor nasıl olsa...
aydınlanma felsefesi için söylenmiş bir söz var ; " mitolojiye karşı çıkayım derken , aklı mitleştirdi" şeklinde. bu adam da dini mitten kurtarayım derken bir sürü abuk subuk dini, siyasi , mitolojik söylemler içinde kayboldu , kendini kaybetti hatta.

ezher'i bitirmiş ardından çukurova inşaat mühendisliğini bitirmiş * olmanın adama kazandırdığı tek şey beton kafa olmak olmuş anlaşılan.

muhalif ve anarşist kimliği severim. fakat bu anarşist kimlik içinde geneli kucaklayıcı tek bir sözün bile yoksa , seçtiğin kelimelerde bir tane bile amme menfaati sağlayıcı harf bile yoksa boş yapıyorsun demektir. ki ciddi ciddi de boş yapıyor. zamanında bir çok videosunu izledim lise seviyesinde kelime hazinesi ile , yılanın deri değiştirdiği gibi değişen kurgularıyla, aynı kelimeleri farklı cümlelerde defalarca tekrar edişiyle falan zaten iyi bir konuşmacı bile olamayacağını ispatlıyor. böylesine düşük profil birini adam yerine koyup tutuklarsan da bu toprakların en çok yenen mağduriyet ekmeğinden o da nasiplenir.

başına gelen olaylar vesilesiyle, iskilipli atıf hoca günümüzde yaşayıp akp ile ters düşseydi ona da "dış mihrakların adamı, hain, ajan, fetöcü" deneceğini aşikar eden insan.

oh ne güzel, bir koltuğuna dünya kudretini, bir koltuğuna da ahiret garantisini almışsın. vatan hainini de sen belirliyorsun, dinsizi de sen belirliyorsun, öbür yandan ahiretteki yerinin cennet olacağına da kanisin. eee dünya iktidarını ele geçirdin diye ahireti bırakacak halin yok elbette... ne yani allah'ın cennetine bu nasipsiz münafıklar mı girecek, elbette cennet de senin. mesela birisi senin canını sıkıyorsa ya hain ya da münafık oluyor, oturduğun yüce tahttan tepesine yumruğu indirip, çoluğu çocuğuyla hapse tıkıp, "bunların derdi islam değil, bunlar provokatör" diye kükreyip müslümanlığına devam edebiliyorsun. memleketin bütün imkanlarının, bütün zenginliklerinin bir partinin önüne serildiğini biliyorsun ama niyeyse onlara pek kükremiyorsun, bir şey söyleyeceksen bile "islam davasına zarar verir" deyip sesini kimseler duymasın diye iyice kısıyorsun. bu ülkede fukaralıktan cinnet geçirenleri, intihar edenleri gördüğünde de "allahım bu ülkenin yardımcısı ol" diye dua etmekle yetiniyorsun. eee dua etmişsin, boru mu? mahkeme-i kübra'da sana memleketteki sefaletin nedeni ve hesabı sorulduğu zaman dua ettim demen yeterli gelir, cennet kapıları açılır sana ardına kadar.

yani sistem mükemmel, dünyayı da ahireti de aynı anda kazanıyorsun ve canını sıkan tiplerin iki cihanda da kaybedeceğinden emin oluyorsun. bu sistem tıkır tıkır işleyip iki dünya saadetini de sana sağlarken bazı hainler gürültü çıkarıp huzurunu kaçırma terbiyesizliğinde bulunuyor. ne yapıyorsun? hemen süratle hapse tıkıyorsun, arkasından da "vatan haini bunlar, cezalarını buldular" deyip horoz gibi kabarıyorsun. yani polis de senden yana, diyanet işleri de senden yana, hakimler savcılar da senden yana, eee allah neden senden yana olmasın? kurban olduğum rabbim "dünya hayatında kim diğerini ezip geçtiyse hesap gününde onu salih kul sayarım" dememiş mi zaten?

allah şaşırtmasın diyeceğim de bundan daha fazla şaşırtmaz sanırım. bundan fazlası olmaz.
kendisinin ve etrafındakilerin sık ve düzgün şekilli sakala sahip olup saçlarının da aynı şekilde sık olması yani fenotip olarak benzemeleri ve bu fenotipin de hizbullah'ı hatırlatması üzerine tezler...

böyle bir şey var. mesela sufilerin genelde saçı dökülür sakalları da o kadar sık değildir. dine yaklaşımın babadan oğula aktarılması ve coğrafyaya göre popi yaklaşımın değişmesiyle alakalı muhtemelen.
Hadsiz söylemleri ve davranışları olan kişi. Şov peşinde mi yoksa yaptıklarını gerçekten inanarak mı yapıyor bilmiyorum ama takılı olduğu prizi bulup fişini çekmek gerekir. Şov peşindeyse iyi şov yapıyor ama yemiyoruz. İnanarak yapıyorsa da aklı dar bir kişi. Ulan rakamlar doğru veya yanlış ortada bir pandemi var. Devlet keyfi karar almamış, hatta kimine göre fazla esnek kararlar almış. Millet farklı bir yaşam biçimine bürünmüş. Ayrıntılarda takılıp geniş çerçeveyi yok saymak olur mu. İtikaf sünnet. Ama belki fetva verici esasli bir merci olsa bir süre bir araya gelmek haram bile denilebilir. Güçlü sebepler var. Ne çıkıntılık yapıyosun? Yap, yap da az mantıklı ol öyle yap. Devletin yasak dediği camide itikafa girersen çıkın uyarısına uymazsan seni pamuklara sarıp çıkarmazlar. Şu an camide itikafa girmeyi devlet suç saymışsa seni o camiden ite kaka çıkarır. Çıkarmalı. Çıkarmazsa camiler suç örgütlerinin sığınma merkezi, ilkokuldaki kız tuvaletleri gibi olur. Herkes haddini bilmeli ve bir toplumun vebaline girmemeli.
çevremde itikafa giren bir çok insan var. hiçbirini polis toplamıyor, biber gazı sıkmıyor. niye? olayı fitneye dönüştürmeden, göze batmadan usulünce yapıyorlar. çünkü niyetleri allah rızası, provokasyon değil. bu şahıs ne yapıyor? aklınca islamı bir silah gibi kullanarak kafirlerin eline hükümete sıksın diye kurşun veriyor. fetöcüler de sevinç çığlıkları atıyor. bakın ne kadar terör odağı var, kafir var, solcu var hep bu olay dillerinde. imkan olsa itikafa girecek insanları bizzat kendileri asacak olan adamlar itikafa girenlere müdahale ediliyor diye hükümete saldırıyor. bir takım müslüman etiketli münafık da bunlarla beraber.