alper canıgüz

1 /
bütün kitapları bir yana şu iki satırı bir yana olan yazar. kaç kitap yazsa ben kaçını okusam benzer şekilde bir kere hissettirse keşke.

--- alıntı ---
Ortalık karardıktan sonra pencereden yıldızları izliyorum.
Umut etmiyorum, kızmıyorum, üzülmüyorum..
Sadece hatırlıyorum…


--- alıntı ---
birkaç ay önce çıkardığı yeni kitabı "kan ve gül" ile kalitesini konuşturmuş,şimdiye kadarki en nitelikli eserini oluşturmuştur.
Gizliajans'ı benden önce okuyup bitiren bir dostum, henüz okumadığın için çok şanslısın. Büyük bir heyecan seni bekliyor olacak demişti.
Öyle de oldu. Alper canıgüz'ü yeni okuyacak her kişiyi ben de böyle şanslı görüyorum.
Kitaplarını unutup unutup yeniden okuyasım var.
Son kitabı kan ve gül'e eklediği muazzam otobiyografisi gözlerden kaçmamıştır.

1969, istanbul doğumludur. Koyu siyah saçlı, beyaz tenli olup narince bir bünyeye sahiptir. bağımlılığa yatkın ve biraz da müsriftir. Çocukken, bir çubukla dürtülünce tostoparlak hale gelen tespih böceğini ilk gördüğünde, hayat ne kadar muazzam bir şey diye düşünmüştür. Ne yazık ki, bu türden çok fazla hatırası yoktur. Ekseriyetle yumuşak tabiatlı, güleç ve arkadaş canlısıdır ancak bazen, durup dururken aklına bir şey geliverir, gözleri dolar. Tanısanız sevebilirsiniz; çok yakından değil de biraz tanısanız. Kızı ada'ya pek düşkündür ve işin doğrusu ondan azıcık da çekinir. Bir konuda harekete geçmek için henüz geç olmadığı gibi bir umuda kapılırsa, hemen ardından anlayıverir ki, böyle düşündüğüne göre iş işten geçmiştir. Zamanında biraz daha fazla matematik öğrenmemiş olmak ve bazı başka konularda pişmanlıkları mevcuttur. ihtimal ki kendi etmiş kendi bulmuştur.
gizliajans, tatlı rüyalar, oğullar ve rencide ruhlar ve alper kamu cehennem çiçeği kitaplarının boğaziçi psikoloji mezunu yazarı, afili filinta.

( #1780627) tanımımda da belirttiğim üzere en güzel afili filinta hatta. gizliajans'ı ve alper kamu serisini okuyanlar nasıl babasına hayran bir çocukluk yaşadığını fark edebilir...* ve nedense bu beni hep etkilemiştir. bu üç kitapta babasına derin bir hayranlık duyan ve fakat annesine karşı yer yer-ve çoğunlukla- nefret yer yer merhamet hissi ile dolu karakterler üzerinde durmuş. bu bir tesadüf müdür yoksa alper bey'e dair ufak bir ayrıntı mıdır diye merak etmişimdir hep...

kitaplarını tekrar tekrar okusanız da sıkılmayacağınız tarzda kalemi sağlam bir yazar. yeni çalışmalarını bekliyoruz...

(bkz: cogito sözlük kitap cemiyeti)