altılı masa oy sayısının ak parti oy sayısından fazla olma ihtimali

1 /
chp+iyi partinin oyu chp+iyi+deva+gelecek+saadet'ten daha yüksek.
deva ve geleceğin oyları artı değil eksi, saadet'e verecek olan da chp'ye vermez.
hasılı 6'lı masayı 6 parti olarak görmemek lazım.
Şeytan şöyle dürtüyor. İşin ikinci tura kaldığı " hadeee seçim bitti gitti " havasında veriliyor. yabancı değiliz aynı mahallelerde yaşıyoruz. bunu böyle oldu bitti Tamam karıştırma şeklinde kabullenmez makaraya vurmaya calismazsinız siz. bir film var hissi tam da burada geliyor . İtham değildir. his la his. Aynı mahalledeniz, tanışıyoruz. Bize de mi lolooooo???
14 mayıs 2023 genel seçimleri isimli başlığa yazmaya çalıştığımda teknik hata bildirimi geliyor, buraya paylaşıyorum.

akpliler yine işin içine alicengiz oyunu katmak için, akıllılık yaptıklarını düşünerek chp'nin oy oranının fazla çıkacağı bölgelerin sandıklarında durmadan itiraz edip süreci uzatmaya çalışıyorlar. daha sayılmamış en az 6 milyon oy varken aktroller yandaş medyada açılmış sandık oranını görünce yine saldırıya başladılar.

bütün gece ha devrildik ha devrileceğiz korkusuyla muhalefet aleyhinde konuşamadan bekleyen, yukarıdan talimat beklerken ecel terleri döken, yandaş kanallarda sanki savaş, afet yaşanmış gibi asık surat gösterenler anadolu ajansı'nın sunduğu yamuk verilere dayanarak yine coşmaya başladı. cihan ajans fetöcüydü, anadolu ajansı necidir ben bilemem, akpliler iyi bilir. hatta bu ajans öyle bir zararlı cemiyet ki 2019 seçimlerinde yamuk ysk tarafından bile aforoz edilmişti, bunlar bizden veri almıyor denmişti.

bütün medya, bütün paramiliterler, ysk dahil bütün devlet kurumları sizin elinizde. ona rağmen hala halktan korkuyor, titriyorsunuz. televizyonda açıklama yaparken ecel teri döküyor, gerginlikten gülümsüyor ve kağıttan okuyorsunuz.
seçimleri kazanmış gibi göstererek kurtulamayacaksınız.

umutsuz muyum? hayır. zalimler eninde sonunda gidecek. hak kim, batıl kim o zaman göreceğiz.
baya, baya, baya yüksek neden mi? istanbul belediye seçimlerinde de defalarca oy saydırdı ak partili görevliler, demokrat parti ve iyi parti yöneticilerinden aldığım bilgilere göre ak parti sorumluların görevli oldukları ve ezici şekilde kaybettikleri sandıklarda itiraz etmek suretiyle yedi-sekiz defa oy saydırma durumları var, aynı istanbul beldiye seçimleri... istanbulu'da böyle kaybetti akp demek cumhurbaşkanlığını'da kaybetti aynı terane dönüyor bende oluşan his bu şeklde.