Amca kızları

1 /
Bir tane amcam var. Senede bir iki kere bir araya geliyoruz.
Güzeller güzeli bir de kızı var. Konuşmaya çalışıyorum, ne dediği anlaşılıyor ne söylemeye çalıştığı. Muhabbet açayım diyorum, yok olmuyor. Anlamsız anlamsız suratıma bakıyor. Beraberken pas vermiyor, kapıdan çıkarken vedalaşma anımızda ağlamaya başlıyor.
En son görüştüğümüzde hediye götürdüm, sanırım beğenmedi kaldırdı kafama fırlattı, öyle de asi bir şey. Dertli dertli ellerini kaldırıp agucuk gugucuk bir şeyler mırıldandı. Sonrasında beni esir aldı, tam iki saat evcilik oynadık.
Amcamın üç kere evlendiğini, bu 3 yaşındaki minik kızının son evliliğinden olduğunu söylemiş miydim?
Babanın erkek kardeşlerinin kız çocuklarıdır.

Annem yaşındalar o yüzden benle değil annemle takılıyorlar, sevgi saygı açısından bu sebeple bir sıkıntımız olmadı ama insan özeniyor tabi kuzenleri ile can ciğer kardeş olanlara..
çoğu aile üyelerini sevmediğim gibi onları da sevmem, varlıkları da bir yoklukları da rehberimde kayıtlı bile değillerdir o derece. sözde akbaba işte pardon akraba.
Namahrem olurlar. Tabi benim yetiştiğim çevrede karşıt cins kuzenler “kardeş gibi” yetiştiği ve evlilikleri ayıp karşılandığı için namahrem olarak görülmezler. Bunu dile getirmek de abes karşılanır. Dile getirildiği taktirde “Garip sen yobaz mısın? Bu kadar abartma yavrucum. Senin beynini kim yıkadı?” gibi cümlelere maruz kalınabilir.