ameno

1 /
efsaneyi paylaşmaya yetişemeden kopyaladığım linkimle aşağıdaki edit'i görmemin bir olduğu şarkı.

resmen hayal kırıklığına uğradım, gidiyorum. *

edit: neyse, ben de ekleyeceğim. 15 yıl olmuş, birileri hatta acaba şifrelerini hatırlıyorlar mıdır, ne kazanmışlardır muhabbeti yapıyordu. aklımda kalan şeylerin kalite düzeyi...

Kars eski bir ermeni yerleşimi olduğundan, ilçelerde ve köylerde bol miktarda kilise olduğu için arkadaşlarla yaptığımız kilise gezilerinde sık sık dinleyip anırarak gülmemize vesile olan ispanyol halk şarkısı.
Elbette Şarkıyı seslendirenler ve katolik alemi bu kiliselerin şu anda davar ahırı ve saman deposu olduğunu bilselerdi epey üzülürlerdi.

git

Edit: efsaneyi paylaşmayı unutmuşuz:

git
değişik şarkı. insanı dinlendiriyor bir taraftan. gerçi dinlerken, cüneyt arkın bir yerlerden çıkıp kellemi alır diye korkuyorum. ya da "hoşçakal düşman beldenin yaman güzeli" falan der, yıkılırım.

velhasıl bir değişik şarkıdır. güzel aslında. iki dinleyişten sonra, az biraz iç karartıcı olabilir. gözünü kapat kilisedesin. bilemedim.şarkıda ne söyleniyor bilmiyorum ancak bana hz. isa'nın tevhidi yayma uğrunda çektiği sıkıntıları ve ona tabi olan ve işkenceler gören imanlı isevileri hatırlatıyor. ürkütücü, ama bir o kadar da tanrısal bir havası var.
98 almanya da canlı versiyonu vardır ki gülmekten ne yapacağınızı şaşırırsınız. ulan adam ameno derken dans eder mi layn?

büdüt: aşırı açık giymeselerdi linki koyacaktım ama olmaz.